2020 BMW M2 CS. Lżej, szybciej, ostrzej - tak jak marzyliśmy!

Miało być lepiej, jest doskonale. 2020 BMW M2 CS to idealny przykład samochodu, który prowadzenie i wrażenia z jazdy stawia na pierwszym miejscu

Jeśli myślicie, że dział BMW M nie ma już czym zaskoczyć, to jesteście w błędzie. 2020 BMW M2 CS pokazuje, że sportowa dywizja marki z Monachium jeszcze nie zapomniała jak robić prawdziwie rasowe auta sportowe. Lekkość, prowadzenie i wrażenia z jazdy postawiono tutaj na pierwszym miejscu. I to nas cieszy!

2020 BMW M2 CS - więcej wszystkiego

Nowe auto z rodziny BMW M korzysta z tej samej jednostki co standardowe M2 Competition. Jest to silnik S55B30, czyli konstrukcja z BMW M3/M4. O ile w "bazowym" wariancie rozwija ona 410 KM, o tyle tutaj oferuje aż 450 KM i 550 Nm momentu obrotowego. Standardowo samochód ten oferowany jest z klasyczną 6-biegową manualną przekładnią, zaś opcją pozostaje szybka przekładnia DCT. Kiedy decydujemy się na korzystanie z prawej ręki i lewej nogi, sprint do setki zajmuje 4,1 sekundy. W dwusprzęgłowym automacie jest to 3,9 sekundy.

Najważniejsze jest jednak to, co zmieniło się w konstrukcji tego auta. Przede wszystkim 2020 BMW M2 CS mocno schudło. W nadwoziu wykorzystano wiele elementów z włókna węglowego (maska oraz fragmenty zderzaków wykonane są włókna węglowego), zaś wyczynowy układ wydechowy pozwolił na zrzucenie kilku dodatkowych kilogramów. Dokładne wartości poznamy jednak dopiero po oficjalnej prezentacji tego modelu. Nowe aktywne zawieszenie Adaptive M Suspension nie tylko poprawia właściwości jezdne i trakcyjne tego samochodu, ale przede wszystkim zwiększa precyzję prowadzenia. A ta, jak dobrze wiemy, jest genialna już w standardowym M2.

Indywidualny charakter

Nowe BMW M2 CSzyska także dużo własnego stylu. Model ten trafi do sprzedaży w dedykowanym odcieniu koloru niebieskiego oraz ze złotymi felgami, niedostępnymi w standardowej wersji M2. We wnętrzu znajdziemy kubełkowe fotele M oraz przeszycia z alcantary na desce rozdzielczej, na których efektownie wyszyto emblemat CS.

2020 BMW M2 CS zostanie wyprodukowane w liczbie zaledwie 2 200 egzemplarzy, z czego 500 trafi do USA. Warto dodać, że nie jest to ostatnie słowo tej marki w temacie samochodów z gamy CS. W drodze jest kolejna premiera - tym razem będzie to BMW M5 CS, które powinniśmy poznać na początku przyszłego roku.