2020 BMW M8 Gran Coupe. Dużo mocy w dobrym stylu

Producent z Monachium nie zwalnia tempa. Oto kolejna premiera ciekawego samochodu z rodziny M: poznajcie BMW M8 Gran Coupe.

2020 BMW M8 Gran Coupe to kolejna premiera z rodziny BMW M. Można odnieść wrażenie, że Niemcy sypią nowościami prosto z magicznego kapelusza, aby dopiec swojej konkurencji. Ten samochód w zasadzie zamyka aktualną układankę modelową i stanowi ciekawą propozycję dla topowych klientów.

BMW M8 & M8 Competition Gran Coupe

Standardowo BMW pokazało M8 Gran Coupe w dwóch wersjach - standardowej i Competition. Podstawowa odmiana oferuje 625 KM i 750 Nm, zaś mocniejsza o 25 KM więcej. Sprint do setki to absolutne szaleństwo: 3,1 sekundy w M8 i 3 sekundy w M8 Competition. Prędkość maksymalna to skromne 306 km/h po zdjęciu ogranicznika. Decydując się na taką opcję zyskujemy też indywidualny trening w szkole jazdy BMW M.

BMW M8 Gran Coupe wzorem zwykłego M8 czy M5 dostało mocno poprawione zawieszenie. Dopracowana wielowahaczowa konstrukcja zapewnia świetną przyczepność, a zawieszenie Adaptive M Suspension dopasowuje resorowanie do aktualnych potrzeb. Oczywiście tutaj także możemy pozbyć się przedniego napędu, tworząc z M8 tylnonapędową bestię. Ustawienia silnika, skrzyni, napędu i zawieszenia można dowolnie konfigurować i przypisywać dedykowanym przyciskom na kierownicy. Przednie tarcze hamulcowe mają 396 mm średnicy, zaś tylne 381 mm.

Agresywniejsze stylistycznie

BMW M8 Gran Coupe dostało szereg modyfikacji wizualnych, które wyróżniają ten model. Przede wszystkim nadwozie poszerzono o 3,8 centymetra, co nadało mu muskularnej sylwetki. Zderzak przedni z dużym wlotem powietrza w połączeniu z tylnym dyfuzorem i czterema końcówkami wydechu robi doskonałe wrażenie i pasuje do charakteru tego auta.

W kabinie dostaniemy z kolei sportowe fotele przednie, dedykowaną kierownicę M oraz nowy drążek automatycznej skrzyni biegów. Znajdują się na nim przyciski odpowiadające za sterowanie pracą przekładni. Poza tym w BMW M8 Gran Coupe możemy wybrać ciekawą kolorystykę wnętrza, pasującą do luksusowego i sportowego wizerunku samochodu. Zmieniły się też zegary, które podobnie jak w BMW X5 posiadają kilka trybów wyświetlania danych.

BMW M8 Gran Coupe Launch Edition - 400 sztuk w stylu auta studyjnego

BMW zdecydowanie posłuchało głosów publiki i zdecydowało się na odtworzenie studyjnego BMW 8 Gran Coupe w wydaniu M8. Auto pokryto zbliżonym wizualnie lakierem, który skontrastowano z brązowymi akcentami w nadwoziu i żółtymi w światłach. We wnętrzu postawiono z kolei na kontrastującą ze sobą beżową i koniakową tapicerkę, tworzącą luksusową atmosferę.