2020 Kia Optima sfotografowana bez maskowań - i zaskakuje stylistyką!

Szkice zapowiadały odważny projekt, ale jak się okazuje Koreańczycy zaszaleli - oto 2020 Kia Optima, czyli nowe wcielenie popularnego "średniaka".

Kiedy w 2006 roku debiutowała Kia Cee'd nikt nie zakładał, że marka ta w 13 lat całkowicie zmieni swój wizerunek i stanie się dla wielu ciekawszą propozycją niż Ford czy Volkswagen. A każdy nowy model tylko cementuje tę opinię - 2020 Kia Optima będzie zdecydowanie jednym z najciekawszych przedstawicieli klasy średniej.

2020 Kia Optima - idziemy na całość

Kluczem do sukcesu Koreańczyków jest odwaga. KIA nie boi się odważnych projektów, które u konkurencji zostałyby ubite w dziale księgowości. Nowa Kia Optima wizualnie imponuje ciekawym frontem i sportową linią boczną. Ta mocno nawiązuje do większego Stingera, zwłaszcza w tylnej części. W całkowicie inny sposób zaprojektowano natomiast światła, zachowując jednak nawiązania do poprzednich wcieleń Optimy.

Wnętrza oczywiście jeszcze nie poznaliśmy - zdjęcia nowej Kii wykonano z daleka, prawdopodobnie podczas planu reklamowego. Fotografia frontu wypłynęła z kolei, jak zwykle, w Chinach. Deska rozdzielcza Optimy ma być rozwinięciem koncepcji z innych modeli marki - z dwoma dużymi ekranami i prostym, ale przyjemnym designem. Wszystko będzie skierowane ku kierowcy, co ułatwi obsługę. Całość zostanie wykończona dobrymi tworzywami - Kia stawia na wysoką jakość wykorzystywanych materiałów.

Europa wciąż pod znakiem zapytania

2020 Kia Optima może nie trafić niestety do Europy. Decyzja tutaj nie została jeszcze podjęta, a kiepska sprzedaż modelu Stinger czy poprzedniej Optimy może być argumentem za inwestycją w nowe SUV-y. Z drugiej strony Peugeot 508 przyjmuje się coraz lepiej, zaś Passat pozostaje niekwestionowanym liderem. Miejmy nadzieję, że nie będziemy więc skazani na kolejne podwyższone auto.