2020 Opel Insignia GSI. Wygląd znajomy, ale mocy jakby mniej

Oto 2020 Opel Insignia GSi, czyli topowe wcielenie popularnego modelu tej marki. Po liftingu zmieniła się stylistyka, ale ubyło też nieco mocy.

2020 Opel Insignia GSI zadebiutował oficjalnie podczas targów motoryzacyjnych w Brukseli. Model ten zamyka gamę tego modelu, oferując sportowy charakter i mocny silnik. Niektórzy będą jednak nieco rozczarowani, bowiem nie jest on tak mocny jak we wcześniejszym wcieleniu tego auta.

230 KM w topowej wersji - 2020 Opel Insignia GSI

Kiedyś Insignia GSI oddawała kierowcy nieco więcej możliwości. Dwulitrowa turbobenzyna oferowała 260 KM, zaś diesel 210 KM. Tymczasem teraz w ofercie pozostanie tylko wariant benzynowy. Jest to dwulitrowa konstrukcja, która generuje zdecydowanie mniej mocy, bo 230 KM. Moc trafi tutaj na wszystkie cztery koła za pośrednictwem napędu Twinster i 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Dzięki optymalizacji silnika zużycie paliwa ma być dużo niższe, a osiągi pozostaną na zadowalającym poziomie. Opel podkreśla też właściwości jezdne tego modelu. Te mają być wzorowe i zapewnią sportowe wrażenia z jazdy.

2020 Opel Insignia - poznaliśmy pełną ofertę

Przy okazji niemiecka marka pochwaliła się pełną listą jednostek napędowych, które znajdą się w odświeżonej Insigni. Będą to trzy warianty benzynowe i trzy wysokoprężne. Gamę otworzy nowa jednostka 1.4 Turbo z trzema cylindrami. Znamy ją już z Astry. Silnik ten cechuje się świetną dynamiką, wysoką kulturą pracy i niskim zużyciem paliwa. Półkę wyżej stanie wariant 2.0 o mocy 200 KM, zaś na szczycie oferty pozostanie wersja GSI.

Diesle? Tutaj listę otwiera nowa trzycylindrowa jednostka 1.5D o mocy 122 KM. Docelowo powróci też mocniejszy dwulitrowy diesel, choć nie wiadomo jakie warianty mocy zaoferuje.

Jedną z nowości w Insigni są poprawione światła IntelliLux LED. Korzystają one z 84-diodowej matrycy w każdej lampie. W efekcie snop światła jest bardzo jasny i długi, a aktywne doświetlanie lub wycinanie poszczególnych elementów drogi jeszcze skuteczniejsze.

Kiedy będzie można ją kupić?

W połowie lutego Opel rozpocznie proces zbierania zamówień na pierwsze egzemplarze. Te powinny zjeżdżać do producenta już od kwietnia.