2020 Skoda Octavia - znamy specyfikację techniczną

Skoda Octavia na 2020 jeszcze nie miała swojej premiery, ale producent ujawnił już dość dokładne specyfikacje modelu. Wygląd zresztą też już znacie.

2020 Skoda Octavia to wyczekiwany na rynku kompakt - dokładny wygląd poznamy 11 listopada. Tymczasem pojawiły się oficjalne dane techniczne samochodu.

Nowa Octavia będzie miała (hatchback) 4 689 mm długości i 1 829 mm szerokości. To daje 19 mm i 15 mm "wzrostu" względem dotychczasowego modelu. Kombi będzie dłuższe o 22 mm od poprzednika. Rozstaw osi pozostał bez zmian - wynosi 2 686 mm. Podczas prac nad nowym modelem poprawiono aerodynamikę - liftback będzie miał współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,24, a kombi 0,26. To powinno poprawić również wyniki w testach zużycia paliwa.

2020 Skoda Octavia

Zwiększono także przestrzeń na kolana - o 78 mm, a bagażnik znów będzie największy w segmencie - 600 litrów w liftbacku i 640 w kombi.

Nowa Octavia dostępna będzie z przeprojektowanymi relingami (oczywiście bardziej aerodynamicznymi), zaś w nadkolach zmieszczą się felgi o średnicy 19". W wyposażeniu pojawią się światła LED, a w opcji również ich wersja matrycowa - taka jak w Golfie 8. Będzie też trójstrefowa klimatyzacja automatyczna. W opcji będą cyfrowe zegary, potwierdzono także dwuramienną kierownicę ale również, po raz pierwszy w Skodzie, wyświetlacz HUD.

Silniki

2020 Skoda Octavia dysponować będzie również tymi samymi silnikami co VW Golf. Jednostki benzynowe to 1.0 TSI o mocy 110 KM i 1.5 TSI o mocy 150 KM. W wersji ze skrzynią automatyczną będą wyposażone w technologię "miękkiej hybrydy". Oba silniki w standardzie będą miały sześciobiegowy "manual" - w przypadku 1.5 TSI będzie to zupełnie nowa przekładnia, zdolna przenieść więcej momentu obrotowego. Topową jednostkę 2.0 TSI Skoda oferować będzie tylko z napędem AWD i siedmiobiegowym DSG.

Diesle pochodzić będą z rodziny 2.0 TDI Evo i dostępne będą w trzech wariantach mocy - 115 KM, 150 KM oraz 200 KM. Dwie mocniejsze jednostki będzie można zamówić z napędem AWD.

2020 Skoda Octavia

Poza tym pojawią się, podobnie jak w Golfie, dwie hybrydy bazujące na 1.4 TSI - jedna o mocy 204 KM, druga 245 KM, a także wersja G-Tec, napędzana gazem CNG (1.5 TSI o mocy 130 KM).

W opcji pojawią się również trzy warianty zawieszenia. Poza standardowym, dostępne będzie sportowe, podniesione w pakiecie "Bezdroża" oraz DCC z automatycznym dostosowywaniem.

Więcej informacji powinniśmy otrzymać za dwa tygodnie.