Czyżby nowe Porsche 911 992 GT3 zadebiutowało nieoficjalnie w reklamie?

Mały prezent dla fanów marki? Wszystko wskazuje na to, że nowe Porsche 911 GT3 zaliczyło swój filmowy debiut w nowej reklamie marki.

Uwagę na to zwrócił Paweł Chlastacz, nasz czytelnik, za co bardzo dziękujemy. W jednej ze scen z reklamy przygotowanej na Super Bowl, w tle widać "szafę" z samochodami. Jest to typowa forma przechowywania pojazdów w magazynach Porsche. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden z samochodów, bowiem jest to Porsche 911 992 GT3. A przynajmniej tak wygląda.

To na pewno nie jest 911 992 z Aero Kitem

Przez chwilę pomyśleliśmy, że z pewnością jest to po prostu tak zwany Aerokit do nowego 911. Porównując jednak zdjęcia widać, że skrzydło jak i zderzak są zupełnie inne, co odróżnia od siebie te samochody. Co więcej, warto też skupić się na felgach. Te mają bardzo charakterystyczny wzór i przede wszystkim są mocowane na centralny pierścień.

Porsche 911 Aerokit

Tak wygląda Aerokit

Poza tym ukształtowanie tylnej części auta pokrywa się z tym, co pokazywały pierwsze zdjęcia szpiegowskie tego auta. Można więc śmiało twierdzić, że nieoficjalnie poznaliśmy nowe Porsche.

2021 Porsche 911 992 GT3 - wolnossące serce

Najważniejszą dla wielu osób informacją będzie właśnie ta. Otóż nowe sportowe Porsche pozostanie wierne silnikowi wolnossącemu. Będzie to nieco usprawniona wersja 4-litrowego sześciocylindrowego boksera, kręcącego się do 9 000 obrotów na minutę. Moc? Przewidujemy, że 500-520 KM to pewniak w tym modelu. Zobaczymy, czy Niemcy dadzą klientom wybór większy niż tylko skrzynia PDK. Na to akurat bardzo mocno liczymy.

Premiera nowego Porsche może odbyć się już niebawem. Genewa? Brzmi to jak dobry typ.