7:57.148 - nowy rekord Pikes Peak w rękach Volkswagena

Co za przejazd! Romain Dumas za kierownicą elektrycznego Volkswagena I.D R Pikes Peak ustanowił nowy rekord, bijąc dotychczasowy czas Sebastiena Loeba o ponad 16 sekund!

Volkswagen naprawdopodobniej ustanowił rekord, który długo nie będzie pobity. Czas 7:57.148 jest o ponad 16 sekund lepszy od dotychczasowego najlepszego przejazdu Sebastiena Loeba, który to w 2013 roku za kierownicą Peugeota 208 T16 z silnikiem 3.2 pokonał Pikes Peak w 8:13.878. Przejazd Dumasa jest też o ponad minutę lepszy od dotychczasowego najlepszego przejazdu elektrykiem po Pikes Peak (należał on do Rhysa Millena).

Rekord ustanowiony Volkswagenem ID R Pikes Peak pokazuje możliwości aut elektrycznych. Ważące 1100 kilogramów i posiadające 680 KM auto bez problemu pokonywało kolejne zakręty tego kultowego podjazdu. Moc dostępna "od zera" oraz ogromny moment obrotowy w połączeniu z doświadczonym kierowcą (Dumas wielokrotnie triumfował w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans czy w Rajdzie Dakar) to znak, że motorsport z autami elektrycznymi może być wciąż niezwykle ciekawy (choć zdecydowanie cichszy).

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=UNCMDOYNcXk[/embedyt]