Alfa Romeo Barchetta. Tutaj zawarto wszystko, co najlepsze!

Wygląda nieziemsko, ma w sobie wszystko co najlepsze we włoskiej motoryzacji i wspaniale nawiązuje do klasycznych modeli. Alfa Romeo Barchetta? Tak, poprosimy takie auto!

Alfa Romeo dała nam wiele ciekawych sportowych aut. W ostatnich dwudziestu latach dostaliśmy chociażby model 8C i później 4C, czyli dwa specyficzne i bardzo ciekawe pojazdy. Lata dwudzieste XXI wieku miały należeć do nowego wcielenia modelu 8C. Miały, ale nie będą, bowiem FCA robi ostre cięcia, które uratują markę.

Alfa Romeo Barchetta - wizja niezależnego stylisty

Czasami można odnieść wrażenie, że najróżniejsi projektanci zupełnie nie powiązani z markami samochodowymi, mają w głowie najlepsze pomysły. Świeże spojrzenie oraz zupełnie inny sposób myślenia sprawiają, że ich pomysły wyróżniają się świeżością i są atrakcyjne.

Tak jest też i tutaj. Ugur Sahin Design, czyli małe studio projektowe z Niderlandów, zaprezentowało swój pomysł na topowy samochód ze stajni Alfa Romeo. Barchetta nawiązuje tutaj do klasycznych modeli marki, jednocześnie wpisując się w modę na tak zwane "speedstery". Chodzi oczywiście o auta bez przedniej szyby, które nagle zyskały ogromną popularność wśród topowych producentów. Przykłady? Ferrari Monza, Aston Martin czy McLaren Elva.

Projekt przygotowany przez studio Ugur Sahin samochód wyróżnia się fantastycznymi proporcjami i dopracowaniem wszystkich detali. W ciekawy sposób połączono tutaj klasyczne dla marki miękkie linie i nowoczesne ostrzejsze przetłoczenia. Zaskakuje także dbałość o detale i najdrobniejsze szczegóły.

Alfa Romeo

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że taka Alfa Romeo wygląda jak niemal gotowa do produkcji

Wyobraźcie sobie, że Włosi wypuszczają taki samochód w bardzo krótkiej serii - dajmy na to 50-100 egzemplarzy. Można śmiało założyć, że zainteresowanie klientów byłoby duże. Gdyby wykorzystano tutaj doświadczenie Maserati, to FCA miałoby w ofercie produkt będący idealnym spadkobiercą modeli 8C i 4C. Pozostaje nam tylko pomarzyć.