Beijing BJ90 Wygląda znajomo? Zgadnijcie co to za samochód i na czym bazuje

Oto Beijing BJ90 - kolejny chiński wynalazek, który wygląda nieco znajomo. Zgadujcie więc z nami na czym bazuje ten samochód.

Chińczycy mają różne dziwne wynalazki, ale Beijing BJ90 szczególnie nas zaintrygował. Samochód ten zaprezentowano kilka dni temu i stanowi on wynik współpracy dwóch dużych producentów. Co oferuje ten samochód?

Beijing BJ90 - auto, które znacie

Przede wszystkim jest to pojazd, który w Europie był dostępny - choć w nieco innym wcieleniu. Model ten mierzy ponad 5 metrów długości, a w środku w komfortowych warunkach pomieści od 4 do 7 osób. Stylistyka BJ90 jest wręcz przerażająco generyczna. Samochód ten wygląda jak jeden z tych "pojazdów bez licencji z GTA", który łączy milion stylów. Mamy więc tutaj grill a'la Jeep i tylne światła niczym Fordzie Explorerze. Zresztą z tym ostatnim łączy go wiele elementów stylistycznych, aczkolwiek to nie jest ten samochód. Zresztą Explorer dopiero wjeżdża do Europy.

Beijing BJ90

Na trop mogą Was naprowadzić silniki - pod maską znajdzie się 3-litrowe V6 generujące 333 KM i 4-litrowe V8 generujące 422 KM. Oczywiście mówimy o silnikach benzynowych. Moc tutaj będzie przenoszona standardowo na wszystkie cztery koła.

Tak, ten samochód to...

Mercedes GL X166, który został przekazany Chińczykom w ramach spółki joint-venture pomiędzy Mercedesem a BAIC. Co ciekawe ten przedziwny zlepek jest droższy od nowego GLS-a. Dlaczego? Nikt tego nie wie.

Mercedesowskie korzenie widać we wnętrzu, gdzie w deskę z GL-a wpleciono kilka nowych elementów. I całość, oczywiście, prezentuje się bardzo... chińsko. Pseudoaluminium, "analogowy" zegarek i wiele innych dodatków sprawia, że nie jest to najpiękniejszy kokpit świata. No ale...