Bezpieczeństwo po chińsku. Safety Car doprowadza do wypadku podczas CTCC

Rolę samochodu bezpieczeństwa znamy doskonale. Jak widać jednak w Państwie Środka jest ona zupełnie inna.

W Chinach organizowana jest niezależna seria wyścigowa samochodów turystycznych (CTCC), w której startują auta takich marek jak Volkswagen, Chengan Ford, Dongfeng Yueda Kia, BAIC Motors czy GTMC Toyota (spółki joint-venture). Oficjalnym samochodem bezpieczeństwa jest z kolei elektryczny SUV firmy Nio, szykującej się do światowego podboju.

https://www.youtube.com/watch?v=4_EP4rlSj74

I jak widać Nio zyskało rozgłos w dość specyficzny sposób. Podczas ostatniego wyścigu CTCC, samochód bezpieczeństwa doprowadził do wyjątkowo głupiego wypadku. Kierowca tego samochodu wyjechał tuż przed prowadzącymi samochodami w taki sposób, że zmusił je do ucieczki, przez co finalnie skończyły na bandzie. Ofiarą padło rodzeństwo - bracia David i Juan Carlos Zhu rozbili swoje BAIC Senova D50s.

Całe zdarzenie zostało oczywiście nagrane, dzięki czemu możemy delektować się podziwianiem głupoty kierowcy samochodu bezpieczeństwa. Warto jednak zwrócić uwagę na reakcję brak reakcji ze strony kierowców - można odnieść wrażenie, że mieli oni dość dużo miejsca na bezpieczne wyminięcie lub dohamowanie przed Safety Carem.

Film: Carburando.com