Brytyjczycy patrzą w przyszłość. Bentley zmienia swoje przebojowe coupe

To lokomotywa, która od 20 lat ciągnie markę z Crewe. Bentley Continental GT niebawem zadebiutuje w nowym wydaniu. Co się w nim zmieni?

  • Bentley szykuje się do premiery nowej wersji swojego popularnego coupe
  • Pod maską pojawi się całkowicie nowa jednostka napędowa
  • Szykujcie się również na odświeżoną stylistykę

Lekkie maskowanie w zasadzie niczego nie ukrywa. Bentley Continental GT 2025 zyska nie tylko całkowicie nowy wizerunek. Brytyjczycy wprowadzą tutaj całkowicie nowy napęd, który zachowa V8 pod maską, ale połączy je z elektryfikacją. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym modelu.

Nowy Bentley Continental GT czerpie garściami z konceptów i krótkoseryjnych modeli

Widać, że to jest kierunek, w którym podąża ta marka. Od razu widać tutaj inne światła przednie, z charakterystycznymi "kreskami" poprowadzonymi w stronę błotników. To ukłon w stronę prototypowych modeli marki z ostatnich lat. Taki kierunek designu będzie też rozwijany w kolejnych modelach marki.

Bentley elektryfikacja model elektryczny

Z tyłu z kolei jeszcze bardziej zwężono charakterystyczne światła w kształcie elipsy. Tym samym z daleka rozpoznacie nowe wcielenie Bentleya i nie pomylicie go z obecnym modelem.

Bentley Continental GT 2025

Tu jednak trzeba zaznaczyć jedną rzecz - to wciąż lifting. Brytyjska marka jeszcze nie planuje następcy dla tego samochodu. Nie oznacza to jednak, że mówimy tutaj o przestarzałej konstrukcji. Wręcz przeciwnie. W ramach liftingu dostania ona szereg zaawansowanych usprawnień, które zwiększą komfort jazdy i użytkowania.

Drobne zmiany przejdzie też kokpit, ale ten póki co pozostaje tajemnicą. Niebawem jednak powinniśmy poznać ten samochód w produkcyjnym wydaniu.

Pod maską pojawi się "ultrahybryda". To kombinacja silnika V8 i elektryfikacji

Brytyjczycy wykorzystają jednostkę 4.0 V8, którą połączyli z jednostką elektryczną i baterią o nieznanej jeszcze pojemności. Warto jednak zaznaczyć, że podobny układ jest stosowany w Porsche Cayenne i w Lamborghini Urusie. A to sugeruje, że tutaj pojawi się podobny system.

Nowa jednostka odda w ręce kierowcy 750 KM i 1000 Nm. Zasięg na prądzie to z kolei 80 kilometrów, a to sugeruje dość duży akumulator. To także oznacza, że Continental GT przytyje, a już teraz nie był zawodnikiem wagi lekkiej.

Oficjalny debiut odbędzie się już w czerwcu. Bentley najpierw pokaże wersję Coupe, zaś później dołączy do niej kabriolet.