BMW M2 CS 2025. Tutaj nie będzie lekkiej gry, Niemcy zbroją "małą M-kę"

Standardowa odmiana nie zdążyła jeszcze trafić na rynek, a na horyzoncie jest już mocniejsza wersja. BMW M2 CS 2025 staje się rzeczywistością i rusza na testy na drogach publicznych. To będzie "małe M4" w szalonym wydaniu.

Co jak co, ale gama BMW M rozrasta się w ekspresowym tempie. Takiej liczby samochodów w tą magiczną literą nie mieliśmy od lat. Jedną z najgorętszych nowości jest tutaj BMW M2, które oficjalnie zadebiutowało w październiku. Niestety, trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, gdyż do salonów pierwsze sztuki dopiero dojadą za kilka tygodni.

Nie przeszkadza to jednak Niemcom w szykowaniu kolejnego, jeszcze mocniejszego wariantu tego samochodu. BMW M2 CS 2025 wyjechało na drogi i zapowiada się wyjątkowo smakowicie.

BMW M2 CS 2025. Więcej mocy, agresywniejszy wygląd, lepsza aerodynamika

Póki co ciężko jest powiedzieć cokolwiek na temat nowego M2. Tym autem póki co jeździło wąskie grono osób, a opinii jest niewiele. Trudno wiec określić jak ten model wypada w porównaniu w BMW M4 i gdzie jest pole do rozwoju.

Jeśli jednak Niemcy postawili na wersję CS, to oznacza to, że w M2 drzemie ogromny potencjał. Zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy wyraźnie pokazują większe tarcze hamulcowe, przebudowane zderzaki i spoiler na pokrywie bagażnika.

CS z reguły oznacza dietę, a to może być tutaj kluczowa kwestia. Kilka zbędnych kilogramów wpłynie na właściwości jezdne i osiągi. Nieoficjalnie mówi się także, że BMW M2 CS 2025 będzie samochodem dla purystów, stawiającym na manualną skrzynię biegów.

Nasi koledzy z motor.es przygotowali wizję tego samochodu. Istnieje całkiem spora szansa, że nie odbiega ona od finalnego wyglądu tego samochodu.

BMW M2 CS 2025 BMW M2 CS 2025

BMW M2 CS dołączy do rosnącej rodziny modeli CS

Niedawno światło dzienne ujrzało nowe BMW M3 CS, a wcześniej dostaliśmy M5 CS. M2 jest więc sensownym krokiem i idealnym uzupełnieniem oferty, spełniającym oczekiwania najbardziej wymagających klientów marki.

Kiedy nowy model wyjedzie na drogi? Tutaj raczej nie liczylibyśmy na ten rok. Kalendarz BMW jest już mocno zapchany, a jedną z kluczowych premier działu M będzie nowe M5 z układem hybrydowym.

Można więc śmiało założyć, że M2 CS zadebiutuje w przyszłym roku, jako rocznik modelowy 2025. Tym samym przerwa od debiutu rynkowego zwykłego M2 będzie odpowiednio długa.