BMW M340d dołącza do oferty modelu. Mocny diesel to dobry pomysł

326 KM i 680 Nm zadowoli nawet bardzo wybrednych. BMW M340d dołącza zgodnie z naszymi przewidywaniami do oferty nowej Serii 3.

Samochód ten zadebiutował w iście nieoficjalny sposób, bowiem ujawnił go konfigurator. Auto było dostępne "online" tylko przez kilka godzin, ale to wystarczyło czujnym internautom do zauważenia nowości marki. 2020 BMW M340d uzupełnia ofertę Serii 3 i jednocześnie staje się ciekawą alternatywą dla benzynowe M340i.

2020 BMW M340d - limuzyna i Touring w szybkim wydaniu

Pod maską nowego wariantu Serii 3 znajduje się 3-litrowy diesel z trzema sprężarkami (dwoma klasycznymi i jedną elektryczna), generujący 326 KM i 680 Nm momentu obrotowego. Powinno to zapewnić sprint do setki w mniej niż 5 sekund.

BMW M340d

Jednocześnie wariant M340d wyróżniać się będzie świetnymi właściwościami jezdnymi. Benzynowy odpowiednik jest bardzo chwalony za swoje możliwości, dlatego też nie widzimy powodu, dla którego diesel miałby być gorszy w tej kwestii.

Mocny diesel w tym aucie to strzał w dziesiątkę. Dla tych, którzy potrzebują "strzału z mocy" będzie optymalnym rozwiązaniem, a jednocześnie zapewni niskie zużycie paliwa w trasie. To także świetna konkurencja dla nowego Audi S4, które w Europie sprzedawane jest właśnie z dieslem.

Na rynku pojawi się zapewne "na dniach"

Spodziewać się można, że oficjalny debiut tego auta odbędzie się w Genewie. Zamówienia dealerzy zapewne zaczną zbierać wcześniej - być może nawet w najbliższych dniach. Niedługo powinniśmy też poznać cennik tego auta, zarówno dla wersji sedan jak i Touring.