BMW zaprezentowało model M340i

O krok od M3 - oto najmocniejsza w historii seryjna "trójka".

BMW M340i to kolejny samochód z gamy M Performance, czyli "przedsmak" pełnoprawnej M-ki. Wyróżnia się on nie tylko podkręconym silnikiem, ale także zmodyfikowanym układem jezdnym. Pod maską pracuje tutaj 3-litrowa jednostka benzynowa (rzędowa szóstka), która generuje aż 380 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. Czyni to z modelu M340i najmocniejszą wersję Serii 3, która nie jest pełnoprawną M-ką. Przyspieszenie do 100 km/h ma zajmować raptem 4,2 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 250 km/h.

BMW M340i

Wersja M340i będzie oferowana zarówno z napędem na tył jak i na cztery koła (xDrive). Oczywiście standardem będzie tutaj 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów, cechująca się wysoką sprawnością i gładkim działaniem.

BMW M340i będzie oferowane z zawieszeniem M Sport w standardzie, zaś w opcji dostępne będą nowe adaptacyjne amortyzatory oraz sportowy dyferencjał. Na liście opcji pojawi się również aktywny układ kierowniczy ze zmiennym przełożeniem. Niemcy wzmocnili także układ hamulcowy - z przodu tarcze mają średnicę 348 mm i 4-tłoczkowe zaciski, zaś z tyłu 345 mm i jednotłoczkowe zaciski.

BMW M340i

Po czym będzie można rozpoznać wersję M340i? Przede wszystkim zyska ona charakterystyczne wykończenie grilla - nie znajdziemy tutaj klasycznych maskownic w nerkach - zastąpi je sześciokątny wzór. Poza tym obramowania wielu elementów będą dostępne w brązowo-miedzianym odcieniu.

Oficjalna premiera BMW M340i będzie miała miejsce podczas targów w Los Angeles pod koniec bieżącego miesiąca.