BMW M5 Touring powróci. Szef BMW M w zasadzie to potwierdził

BMW M5 Touring to prawdziwy rarytas, gdyż powstawało w krótkich seriach w generacji E34 i E60. Teraz wróci do gry w regularnej sprzedaży. Potwierdził to Frank van Meel, ujawniając garść planów marki.

BMW ma przedziwny stosunek do swoich kombi. Wszyscy wiemy, że Seria 3 i Seria 5 doskonale sprzedają się w takim wydaniu. Mimo to litera M w pełnoprawnym wydaniu ląduje na nich bardzo rzadko. BMW M5 Touring występowało tylko w generacji E34 i E60, a do tego były to wyjątkowo krótkie serie.

BMW M3 Touring zadebiutowało z kolei po raz pierwszy wraz z najnowszym wcieleniem tego auta. Wszystko wskazuje na to, że ciepły odbiór tego wariantu sprawił, iż Niemcy przemyśleli swoją strategię i łaskawszym okiem spojrzeli na praktyczne nadwozie.

BMW M5 Touring

Frank van Meel, szef BMW M, w zasadzie wprost zapowiedział nowe BMW M5 Touring

Kilka dni temu na torze Kyalami Grand Prix w Johannesburgu odbywał się M Fest, na którym pojawiły się najważniejsze postacie z zarządu BMW i BMW M. Co ciekawe wśród aut, które prezentowano na torze, nie zabrakło właśnie M5 Touring E34. To jeden z 891 wyprodukowanych egzemplarzy, czyli prawdziwy rarytas.

BMW M5 Touring 2023

CarBuzz w swoim wywiadzie z van Meelem zapytał więc szefa BMW M o szansę stworzenia nowej generacji M5 z większym bagażnikiem. Odpowiedź była dość zaskakująca: "jeśli zobaczycie takie auto na Nurburgringu, to na pewno trafi ono do produkcji".

BMW intensywnie testuje swoje nowe auta w Zielonym Piekle i nowe M5 jest tam stałym gościem. Czyżby więc lada chwila miała do niego dołączyć wyczekiwana wersja kombi? To bez wątpienia byłby ciekawy zwrot akcji.

Nowe BMW M5 będzie hybrydą plug-in, ale nie porzuci silnika V8

W przeciwieństwie do Mercedesa, BMW dalej jest wierne widlastej ósemce. Pod maską M5 pojawi się najnowsze wydanie tej jednostki, które zadebiutowało już w BMW XM.

Wszystko wskazuje na to, że dostaniemy tutaj od 650 do 750 KM i nawet 1000 Nm momentu obrotowego. Bez wątpienia będzie to więc bardzo szybkie, ale zapewne też nieco cięższe auto.

Oficjalna premiera nowej Serii 5 powinna mieć miejsce wiosną przyszłego roku. Model M5 ujrzy światło dzienne nieco później, ale będzie to różnica kilkudziesięciu tygodni.