BMW serii 3 przeszło lifting. Pokazali go Chińczycy, choć Niemcy jeszcze nie

BMW serii 3 pokazało swoją odświeżoną twarz. Choć może nie tyle pokazało, co wyciekły zdjęcia odmiany przeznaczonej na Chiny. Rewolucji nie będzie.

I bardzo dobrze. Dzięki chińskiemu wyciekowi dowiedzieliśmy się, że BMW serii 3 dostanie tylko delikatne odświeżenie. "Trójka" to model, który wciąż wygląda świetnie. Projektantom udało się wymyślić takie linie auta, które dobrze się starzeją i wyróżniają ten model na plus w gamie bawarskiego producenta. Dlatego więc, po co zmieniać coś, co dobrze działa.

BMW serii 3 poznaliśmy częściowo już wcześniej

Parę tygodni temu pisaliśmy Wam o nowym BMW i3, również przeznaczonym dla Państwa Środka. Elektryczna "trójka" była zapowiedzią zmian w spalinowym modelu. BMW serii 3 bez żadnych modyfikacji przejęło lampy z elektrycznej wersji. Na zdjęciach, które dostaliśmy, "trójka" ma jednak zupełnie inne zderzaki.

BMW serii 3

Charakterystyczne są wycięcia z przodu w kształcie litery L oraz duży centralny wlot powietrza. Z tyłu wyróżniają się czarne wstawki. Oczywiście, są to również elementy pakietu M Sport. Standardowe modele mogą być nieco bardziej stonowane, co również dobrze świadczy o kierunku liftingu.

W gamie pojawiły się oczywiście nowe wzory felg oraz kilka odcieni lakieru niedostępnych do tej pory. Modyfikacje przeszły też nerki odmiany M Sport - dostały poziome poprzeczko-kropki i przyznam, że to chyba najsłabiej wyglądający element odświeżonej serii 3.

Na rynek chiński oczywiście przeznaczona będzie przedłużona odmiana "Li", której w Europie nie dostaniemy. Krótkie BMW serii 3 będzie miało 4728 mm długości przy rozstawie osi 2851 mm. Czyli w zasadzie bez zmian.

BMW serii 3

Więcej ich będzie we wnętrzu. Tutaj pojawi się duży zakrzywiony ekran systemu multimedialnego oraz zegarów. Pojawił się wcześniej w chińskim i3, a także będzie tym samym, który bardzo doceniałem w "i-czwórce". I podobnie jak one, korzystać będzie z aktualnego oprogramowania OS 8.

Ponieważ na razie wyciekły zdjęcia z chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii, nie wiemy jaka będzie gama silnikowa w Europie. Można jednak spodziewać się miękkich hybryd w silnikach benzynowych i dieslach - od 318d, aż po usportowione M340i. Chińczycy dostaną na razie trzy odmiany, wyłącznie benzynowe: 320i, 325i oraz 330i. Będą miały odpowiednio 156, 183 oraz 245 KM.

Tymczasem czekamy na oficjalne zdjęcia i informacje.