BMW X5 fabrycznie z czerwonym grillem. Obciach, czy ciekawa koncepcja?

BMW X5 Vermilion Edition, czyli czarny mat, czerwone nerki i bardzo kontrowersyjny zestaw, który budzi wiele emocji. Czy to nie jest przesada?

BMW X5 zyskało nową limitowaną wersję - Vermilion Edition. Z tłumu wyróżnia się w wyjątkowy sposób, gdyż czyni to za sprawą unikalnej kolorystyki. Niemcy postawili na zestaw wyjątkowo kontrowersyjny - dla jednych będących obciachem, a dla innych idealnym połączeniem.

BMW X5 Vermilion

Otóż BMW X5 Vermilion Edition ma czarny lakier i czerwone nerki

Łączy on konkretnie czarny mat i czerwone szczebelki w grillu. Do tego w tym samym kolorze wykończono klocki hamulcowe, kryjące się za 22-calowymi kołami. Całość prezentuje się co najmniej osobliwie, ale i intrygująco. Taką samą kolorystykę znajdziecie także we wnętrzu. Tutaj połączono detale o fakturze zbliżonej do włókna węglowego. Dodatkowo mamy dużo czerni, czerwone przeszycia i... kryształowy wybierak automatycznej skrzyni biegów. Takie detale też potrafią zaskoczyć.

Europa dostanie wariant M50i, USA trochę nam pozazdrości

Na Starym Kontynencie wersja Vermilion oferowana będzie w mocnym, ale i paliwożernym silnikiem 4.4 V8. Ponad 500 KM przekazywanych na cztery koła ucieszy fanów szybkiej jazdy. Amerykanie zadowolą się znacznie skromniejszym wydaniem xDrive40i, czyli ponad 340-konnym silnikiem 3.0 R6.

BMW X5 Vermilion

To będzie stricte limitowana edycja

Według wstępnych informacji do USA trafi 350 egzemplarzy tego samochodu. Produkcja na Europę nie została określona, ale może być zbliżona do tej liczby. Tym samym fani połączenia czarnego i czerwonego koloru muszą się spieszyć z zamówieniami.

A, właśnie - BMW X6 też dostaniecie w takim wydaniu

Tutaj kolorystyka i wyposażenie pozostają identyczne. Tym samym fani usportowionego wizualnie nadwozia nie będą zawiedzeni i też znajdą coś dla siebie.

Ceny? Raczej wysokie. Za BMW X5 Vermilion Edition zapłacimy wyjściowo 93 200 euro. X6 jest znacznie droższe i kosztuje 100 700 euro. Do tej kwoty można dorzucić garść opcji, podnosząc tę kwotę w znaczący sposób.

BMW X5 Vermilion

Sprzedaż BMW X5 i X6 Vermilion Edition rozpocznie się w sierpniu bieżącego roku. Wszystko wskazuje na to, że ten model będzie dostępny na wszystkich europejskich rynkach, w tym w Polsce. Ciekawe, czy ktoś się skusi na zakup tak egzotycznego kolorystycznie nowego BMW.