Dacia Logan MCV (albo jakkolwiek ją nazwą) powraca jako praktyczne kombi

Dacia Logan MCV nie umrze. Model ten szykuje się do powrotu na rynek, co jest dobrą wiadomością dla wielu osób. Prototypy są już testowane.

.Może i był to brzydki samochód, do tego przeciętnie wykonany i dość wolny, ale za to oferował dużo przestrzeni i ogromny bagażnik. Dacia Logan MCV szybko rozkochała w sobie pasjonatów wędkarstwa, rodziny i taksówkarzy. A za chwile znowu powtórzy swój sukces, gdyż druga generacja jest już na horyzoncie.

Dacia Logan MCV nie może zniknąć z gamy

Umówmy się - kury znoszącej złote jaja nikt nie ubije. Może i nie był to najpopularniejszy model marki. Wszak Duster niezmiennie króluje i zgarnia rynek. Jednak dzięki cenie nie miał sobie równych w wielu kategoriach.

Dlatego właśnie Logan MCV powraca. Na pewno będzie ładniejszy, ciekawszy wizualnie i bardziej dopracowany. Dacia ma teraz idealną bazę w postaci nowego Sandero, (i Logana) które jak już wiemy ma zadatki na bestseller w swoim segmencie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia Dacii Logan MCV

Zamaskowany egzemplarz wbrew pozorom ujawnia całkiem sporo detali. Przede wszystkim tutaj jest to Dacia Logan MCV Stepway, czyli lekko podniesione wydanie tego auta. Do słupka B bryła jest identyczna z tą w Loganie i Sandero. Dopiero od tego momentu zaczyna dziać się "praktyczna magia". W oczy rzuca się zdecydowanie zwiększony rozstaw osi. Dzięki niemu nie będzie można narzekać na ilość miejsca w kabinie oraz na pojemność bagażnika. Ten bez wątpienia będzie ogromny i bardzo ustawny, co ucieszy wielu klientów tej marki.

Dacia Logan MCV Poprzednia generacja Logana MCV nie należała do najbardziej urodziwych

Choć jest to samochód ukierunkowany na praktyczność, to o wyglądzie też nie zapomniano. Jak pewnie zauważyliście Dacia dopracowała swoją stylistykę, co bardzo cieszy. Tutaj do zgrabnego frontu z ciekawymi światłami do jazdy dziennej dołączy masywny tył. Teoretycznie maskowanie ukazuje długie lampy poprowadzone w stylu tych z Volvo, aczkolwiek nie jestem przekonany, czy nie jest to dyskretna "zmyłka" dla fotografów.

Dacia Logan MCV 2021 Dacia Logan MCV | render X-Tomi Design

Zwróćcie też uwagę na wielką pokrywę bagażnika. Zachodzi ona na zderzak, co zapewne skrywa obniżony próg załadunku. To byłby dobry kierunek zmian, wszak Dacia Logan MCV może tymczasowo zastąpić model Lodgy, który znika z rynku.

Dacia Logan MCV - stawiamy na jeden silnik

Kluczową jednostką w tym modelu będzie turbodoładowana konstrukcja 1.0, oferująca 100 KM. W wielu krajach łączy się ją z instalacją gazową (tak jak i w Polsce). To idealny kompromis do takiego pojazdu. Odpowiednia dynamika idzie tutaj w parze z ekonomią, co jest bardzo ważne dla klientów Dacii. Logan MCV nie zawiedzie także wyposażeniem. Skoro jest to kuzyn Sandero, to dostaniemy tutaj automatyczną klimatyzację, nowoczesne multimedia czy przydatne systemy bezpieczeństwa. Ale pamiętajcie - to wszystko dostaniecie tylko w topowej wersji.