Dacia Spring trafia do polskiej oferty w cenie od 76 900 zł

Dacia Spring, miejski "elektryk" trafia do Polski. Na początku będzie dostępny ow carsharingu Traficar, a od czerwca będzie sobie można zamówić w salonie.

Dacia Spring w Polsce pojawia się w ciekawej formie. Premiera będzie miała miejsce już jutro, w usłudze carsharingowej Traficar. Crossover trafi do normalnej oferty w Warszawie, w standardowej cenie. Czyli 1,50 zł za każdy przejechany kilometr (bez opłaty minutowej) oraz w ofercie dobowej, za 49 zł. To najszybszy sposób żeby przyjrzeć się elektrycznej Dacii. Takich samochodów pojawi się prawie 200 sztuk.

Dacia Spring w salonach od czerwca

Miejski crossover Dacii do zamówienia będzie od końcówki wiosny. Pierwsze dostawy pojawią się we wrześniu 2021 roku.

Dacia Spring Comfort będzie podstawową, i na razie jedyną dostępną wersją. W tej odmianie samochód będzie miał elektrycznie sterowane przednie szyby, klimatyzację, sześć poduszek powietrznych, system eCall oraz wiele dodatków z zakresu bezpieczeństwa.

Samochód w tej wersji będzie kosztował 76 900 zł

Spring

Jest jeszcze druga opcja. Trzeba wejść na stronę Dacii i zamówić limitowaną odmianę. Za 87 400 zł dostaniemy samochód ze skórzaną tapicerką, pomarańczowymi wstawkami dekoracyjnymi, systemem Media Nav (z klonowaniem telefonu Android Auto i Apple Carplay), elektrycznie sterowanymi szybami z przodu i z tyłu oraz lusterkami.

Trzeba jednak zauważyć, że takich samochodów będzie tylko 60 sztuk. Po Dacie trzeba się spieszyć.

Dacia Spring - oferta

Czym charakteryzować się będzie Spring? W samochodzie dostaniemy niewielki silnik o mocy 44 KM i 125 Nm oraz z baterią o pojemności 27,4 kWh. Mimo tego, udało się oszczędzić na masie. Gotowa do jazdy Dacia Spring będzie ważyć 970 kg.

To spowoduje, że zasięg będzie całkiem niezły. W trybie mieszanym, wg normy WLTP, można będzie przejechać 230 km. Podczas jazdy wyłącznie miejskiej, samochód powinien dojechać do 300 km.

Warto wspomnieć, że Spring, mimo niskiej ceny, jest dostosowany również do szybszego ładowania złączem CCS. Maksymalnie można użyć ładowarki o mocy 30 kW i wtedy naładowanie od zera do 100% zajmie niecałe 1,5 godziny.

Dodatkowo, Dacia Spring trafi również w dwóch dodatkowych wersjach. Spring Business będzie czteromiejscowy, ale przystosowany do użytkowania w firmach - z czarnymi elementami zderzaków, ułatwieniami typu kamera cofania i systemem Media Nav oraz łatwą do czyszczenia tapicerką.

Na początku 2022 roku powinna pojawić się odmiana Spring Cargo, idealna dla kurierów. 1100 litrów bagażnika i 325 kg ładowności z pewnością pomoże listonoszom, czy dostawcom na "ostatnim kilometrze".