Ford Bronco Sport sfotografowany bez żadnych maskowań

Długo wyczekiwany i zaskakujący powrót nietypowego modelu. Ford Bronco Sport to mniejszy i bardziej cywilizowany z dwóch nowych modeli tej marki.

Niespodzianka - w sieci pojawiły się zdjęcia bardzo wyczekiwanego modelu amerykańskiej marki. Ford Bronco Sport to mniejszy i "bardziej cywilizowany" SUV z przywróconej do życia rodziny Bronco. Samochód ten będzie walczyć w konkurencyjnym segmencie stylowych, ale i zdolnych terenowo SUV-ów.

Ford Bronco Sport - w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia

BroncoSportForum opublikowało pierwsze zdjęcia nowego modelu. Wyróżnia się on masywną pudełkowatą sylwetką, która nawiązuje do oryginalnego Bronco. Wersja Sport to jednak bardziej cywilizowane wydanie tego auta. Samochód bez tego przydomku ma być surową terenówką, która stanie do walki z Jeepem Wranglerem czy Land Roverem Defenderem.

Ford Bronco Sport

Masywny front z dużym napisem Bronco oraz kanciasty tył (przypominający nieco nowego Forda Explorera) sprawia, że auto zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Opublikowane dzisiaj zdjęcia potwierdzają także wcześniejsze "wycieki" - wszystkie elementy są tutaj

Samochód ten konstrukcyjnie bazuje na nowej Kudze. Oznacza to, że najprawdopodobniej odziedziczy po niej wszystkie silnik, w tym konstrukcje 1.5 EcoBoost czy hybrydę z silnikiem 2.5. Według wstępnych informacji potwierdzona jest też obecność mocniejszego wariantu z jednostką 2.0 EcoBoost.

Nowy Ford zadebiutuje już za miesiąć

Wtedy też producent pochwali się większą liczbą szczegółów dotyczących tego samochodu. Nie wiadomo, czy Bronco Sport trafi do Europy. Byłoby to miłym gestem producenta, ale raczej nie możemy na to liczyć - przynajmniej w tej chwili.

Na pełnoprawne terenowe Bronco poczekamy nieco dłużej - premiera tego auta zaplanowana jest na końcówkę bieżącego roku.