Ford Bronco sfotografowany bez maskowań. Tak, mowa o dużym Bronco

Ford Bronco po raz drugi - tym razem we właściwym wydaniu. Wczoraj pokazywaliśmy Wam wersję Sport, a tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia "dużego" modelu.

Strategia amerykańskiej firmy jest bardzo ciekawa. Ford Bronco będzie produkowanych w dwóch wersjach - a w zasadzie jako dwa modele. Auto z przydomkiem Sport to cywilizowany SUV o bojowej stylistyce. Bazuje on na modelu Kuga i będzie dzielić z nim platformę, napęd i silniki. Tymczasem drugi, duży model jest zupełnie inną bajką.

Ford Bronco - rywal Jeepa Wranglera i Land Rovera Defendera

Duże Bronco to pełnoprawna terenówka, która wykorzystuje podzespoły z Forda Rangera. Oznacza to sporą dzielność terenową i "pancerny" charakter. Pierwsze zdjęcia wykonane na linii produkcyjnej pokazują auto o zaskakującej konstrukcji. O ile pięciodrzwiowa wersja jest całkiem cywilizowana, o tyle trzydrzwiowa, podobnie jak Wrangler, będzie gotowa do "rozebrania" do szkieletu. Oznacza to możliwość demontażu dachu i drzwi, tak aby cieszyć się surowym nadwoziem.

Ford Bronco zaoferuje też doskonałe właściwości terenowe. Samochód ten ma radzić sobie nawet w trudnych warunkach, co będzie jego wyróżnikiem. Pomogą w tym także solidne silniki. Samochód ten najprawdopodobniej będzie oferowany głównie z jednostką 3.5 V6 EcoBoost, zapewniającą zapas mocy i odpowiedni moment obrotowy.

Na obecność tego auta raczej nie możemy liczyć w Europie. To model tworzony z myślą o rynku amerykańskim, gdzie legenda Bronco wciąż ma się dobrze, a klienci czekają na powrót tego samochodu.

Oficjalna premiera Forda Bronco odbędzie się pod koniec bieżącego roku. Ford Bronco Sport zostanie zaprezentowany wcześniej - już za kilka tygodni.