Ford Focus RS jako kombi? Tak, możecie kupić taki samochód.

Ford Focus RS w praktycznym wydaniu? To jest to, co przydałoby się wielu osobom - a teraz jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

Producenci hothatchy jakoś uparcie unikają oferowania tych aut w odmianie kombi. Hyundai i30 N Wagon czy Volkswagen Golf GTI Variant byłyby ciekawą opcją. Na szczęście mamy Focusa ST kombi czy Golfa R Variant. Teraz do tej listy dołącza Ford Focus RS. No, prawie.

Potrzeba matką wynalazku

Ukraińska firma SS-Tuning specjalizuje się w naprawdę solidnym rasowaniu Fordów. Z ich rąk wyszły mocno podkręcone Focusy ST czy szalone warianty Mondeo. Teraz jednak posunięto się o krok dalej i zbudowano coś jeszcze ciekawszego - oto Ford Focus RS Kombi. Tak, dobrze przeczytaliście - zbudowano taki samochód z pełnym dobrobytem wersji RS.

Mamy więc tutaj pod maską silnik 2.3 Ecoboost, który podkręcono do 405 KM. Zmodyfikowano płytę podłogową, uzbrajając ją w napęd 4WD, także z trybem Drift. Przy większym rozstawie osi może to oznaczać rewelacyjną zabawę w poślizgi.

Przy okazji stylistyka RS-a została podrasowana solidnym bodykitem, który prezentuje się odważnie i atrakcyjnie. Auto też obniżono i uzbrojono w ciekawe felgi, które dodają mu sportowego charakteru.

Cena? No cóż...

SS-Tuning twierdzi, że ich Ford Focus RS kombi to stosunkowo tania konwersja. Całość ma wynosić około 20 000 euro, choć nie jest to potwierdzona kwota. Nie wiadomo też, czy uwzględnia ona robociznę oraz ceny niektórych podzespołów. Tak czy siak - jeśli chcecie sportowe i rodzinne auto, to ta oferta może być dla Was ciekawą opcją.