Ford Maverick będzie najmniejszym pickupem marki - i wiemy jak wygląda

Kolejny pickup dołącza do rodziny marki z Dearborn. Ford Maverick będzie najmniejszym autem użytkowym tego typu - platformę dzielić będzie ze znaną nam Kugą.

Blisko dwa lata temu zapowiedziano premierę małego pickupa, który w ofercie Forda plasowany będzie poniżej modelu Ranger. Od razu wiadomo było, że bazą dla niego stanie się Focus i Kuga. To właśnie z tych modeli zapożyczono platformę, która po kilku modyfikacjach okazuje się być idealnym zastosowaniem właśnie dla małego użytkowego pickupa. Oto Ford Maverick w pełnej krasie.

Ford Maverick, czyli mini-F150

Widać, że Amerykanie chcą upodobnić swojego "malucha" do przebojowego F-150. Charakterystyczny front z masywnymi lampami w kształcie litery C i z wielkim chromowanym grillem może wpaść w oko. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom nie zdecydowano się tutaj na przeszczepienie twarzy z osobowych modeli, co akurat może tylko cieszyć.

Ford Maverick będzie miał sporo wspólnego z amerykańskim modelem Bronco Sport. Z tego auta przeniesiony zostanie usprawniony napęd na cztery koła oraz zmodyfikowane zawieszenie. Dzięki wielu mniejszym lub większym zmianom ta konstrukcja ma świetnie radzić sobie poza asfaltem i pod obciążeniem.

Jakie silniki dostanie Ford Maverick?

Tutaj możecie się mocno zdziwić. Otóż bazową jednostką będzie konstrukcja 1.5 EcoBoost o mocy 181 KM. Tak, to doskonale znany w Europie 3-cylindrowy silnik, z powodzeniem stosowany w USA.

Obok niego w gamie znajdzie się też miejsce dla 245-konnej jednostki 2.0 EcoBoost. Tutaj dostajemy już 4 cylindry. W obydwu silnikach moc na 4 koła (choć dostępny będzie też napęd wyłącznie na przód) przenoszona jest dzięki 8-biegowemu automatowi.

Czy Ford Maverick trafi do Europy?

Szanse na to są raczej znikome. Europa nie stoi pickupami, co zniechęca do wdrażania takich aut na nasz rynek. My dostaniemy nowego Rangera, który opracowywany jest we współpracy z Volkswagenem. Bliźniakiem tego samochodu stanie się nowy Amarok. Można spodziewać się, że kolejny Ford Ranger także będzie utrzymany w duchu stylistyki F-150-ki.

Ford Maverick Tak według magazynu Wheels wygląda "produkcyjny" nowy Ford Ranger.

Ponad rok temu w sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające to auto. Patrząc na linię Mavericka możemy stwierdzić, że może to być fotografia makiety prezentującej finalną formę nowego Forda Rangera. Wiele detali jest tutaj podobnie zaprojektowanych, a już na pierwszy rzut oka widać zwiększone wymiary tego auta.

Zdjęcie: Maverick Truck Club