Ford F-150 2021. Kultowy pickup, nowe efektowne wydanie

Jeden silnik, wiele wariantów i sprawdzona niezawodność. Ford F-150 wciąż bije rekordy sprzedaży, a nowy model zdecydowanie pomoże w utrzymaniu tego trendu.

Na tę premierę wielu Amerykanów czekało z piwem i miską popcornu w ręce. Ford F-150 dla wielu osób jest jak kolejny członek rodziny, niezbędny w pracy i życiu codziennym. Model ten ma świetną opinię i reputację, dlatego wiele osób wybiera go w ciemno. A teraz do akcji wchodzi nowa generacja, która wnosi dużo technicznej świeżości.

Ford F-150 - bez wizualnej rewolucji

Sprawdzonego przepisu się nie zmienia. Ford doskonale o tym wie, dlatego też obyło się bez kombinacji przy stylistyce tego modelu. Wciąż jest on pudełkowaty i masywny wizualnie. Nowymi elementami są nieco inaczej ukształtowane światła przednie i tylne. Co ciekawe klienci mają też do wyboru aż 11 wzorów przedniego grilla. Po co aż tyle? Cóż, indywidualizacja to ważna rzecz w USA.

Nadwozie wykonano z aluminium wykorzystywanego przez wojsko. Ma ono być wytrzymałe i jednocześnie lekkie, co pozytywnie wpłynie na możliwości tego auta. Zderzaki zamocowano nieco wyżej (aby zwiększyć kąty natarcia), oraz częściowo pokryto je specjalnymi osłonami.

Wnętrze? Tutaj także ogólna koncepcja pozostała niezmieniona. Wciąż mamy więc wielką "szafę", którą przyozdabia 8 lub 12-calowy ekran systemu multimedialnego SYNC4. Są tutaj także cyfrowe zegary, stanowiące obowiązkowy element nowych aut.

Ford F-150

System SYNC4 wprowadza także aktualizacje online i dostęp do szeregu aplikacji, w tym Apple CarPlay, Android Auto czy Alexa. To pierwszy model tej wielkości z gamy pickupów w USA, który oferuje tak nowoczesne rozwiązania.

Ford F-150 - pod maską tylko V6

Jedyną opcją silnikową w tym modelu będzie jednostka 3.5 V6 EcoBoost w wydaniu hybrydowym. W nowej, 10-biegowej przekładni SelectShift zamontowano blisko 50-konny silnik elektryczny, który korzysta z baterii 1,5 kWh. Wspiera on jednostkę spalinową i pozwala na wyraźne obniżenie zużycia paliwa. Pomagają w tym także żaluzje w przednim grillu, które w określonych momentach automatycznie zamykają się. Sprawia to oczywiście, że opór powietrza jest mocno zredukowany.

Ford F-150 - praktyczność to podstawa

Wielka paka w tym aucie na luzie mieści klasyczną paletę. Jej wymiary nie zostały jeszcze podane, ale zdjęcia sugerują, że miejsca nie zabraknie. W określonych wariantach mamy tutaj także zestaw gniazd, do których można wpiąć różne elektronarzędzia. Klapa paki została wzmocniona i zabezpieczona - dzięki temu można na niej pracować lub przewozić towary.

W kabinie wprowadzono między innymi rozkładane osłony tunelu środkowego, które zamieniają go w biurko do pracy. Fotele można natomiast rozłożyć na płasko, tworząc miejsce do drzemki. Pod tylną kanapą ukryto trzy duże schowki, które pomieszczą robocze ubrania lub narzędzia.