Gran Turismo Polonia 2020 ogłoszone. Zacznie się podróżą przez Polskę

Kultowa impreza organizowana w Polsce od 2005 roku nie zwalnia tempa. Gran Turismo Polonia 2020 zaskoczy nową formułą i masą emocji.

Nadchodzące Gran Turismo Polonia 2020 rozpocznie się we Wrocławiu, skąd kawalkada licząca aż 100 supersamochodów ruszy w kierunku Krakowa. Stąd kierowcy skierują się do Warszawy i dalej do Poznania. Oczywiście punktem kulminacyjnym niezmiennie będą dwa dni ostrej jazdy na Torze Poznań. Wszystko wskazuje na to, że tym razem organizatorzy są dobrze przygotowani. Oznacza to, że nie będzie już skandalu związanego z przerwaniem zabawy ze względu na głośne wydechy.

Gran Turismo Polonia 2020. Gdzie, co i jak?

Impreza wystartuje z hotelu Monopol we Wrocławiu 26 czerwca, jednak uczestnicy zjadą się już dzień wcześniej. Kierowcy i goście zaliczą postój na obiad w salonie Ferrari Katowice i świetnej restauracji La Squadra, skąd dalej pognają do Krakowa. Tutaj auta zameldują się na noc w hotelu Sheraton Grand Kraków.

Kolejnego dnia (27 czerwca) cała eskadra ruszy do Warszawy. Punktem zbiorczym i miejscem noclegu będzie Hotel Europejski. Ci, którzy pamiętają wizytę imprezy Gumball 3000 w Warszawie z pewnością uśmiechną się na myśl o tym samym miejscu, ponownie zastawionym sportowymi autami.

28 czerwca Gran Turismo Polonia zamelduje się w swojej stałej lokalizacji, czyli w Hotelu Andersia. 29-30 czerwca do dni torowe, kiedy kierowcy opanują stary, ale bardzo ceniony Tor Poznań.

Potwierdzono już wiele ciekawych aut

Wśród samochodów, które pojadą w Gran Turismo Polonia 2020 znajdzie się między innymi Ferrari F430 Scuderia, Lamborghini Huracan Performante, Ferrari 488 Pista, Cobra BDR, Honda NSX czy nowe Corvette C8. Absolutnym hitem może być Ferrari F40, które przyjedzie prosto ze Szwecji.

Informacji na temat wstępu widzów na tor jeszcze nie ma. Auta będzie można jednak śledzić w Polsce, tak więc spotterzy będą mieli ręce pełne roboty.