Już nie Wörthersee, a Wolfsburg. GTI Treffen ma nowy dom - w domu Golfa

GTI Treffen czeka przeprowadzka. Po protestach gminy Maria Wörth, stawiającej na ekologiczny wizerunek, impreza przenosi się do Wolfsburga.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Tak mogą powiedzieć fani Volkswagena Golfa GTI oraz pasjonaci tuningu. Organizowana od ponad 40 lat impreza GTI Treffen przenosi się z Austrii do Niemiec. Miejsce jest naprawdę ciekawe - teraz odbędzie się dosłownie w domu Golfa, gdyż Volkswagen zorganizuje ją w Wolfsburgu.

GTI Treffen przyciąga dziesiątki tysięcy osób

Z punktu widzenia hotelarzy i restauratorów, to to wydarzenie było jednym z kluczowych w kalendarzu gminy Maria Wörth. Nie oznacza to jednak, że mogli cieszyć się pełnym zadowoleniem z dużej liczby gości.

Huczne imprezy i głośne auta zaczęły kolidować z nowym wizerunkiem gminy, stawiającej na spokój i relaks w otoczeniu cudownego jeziora Wörthersee.

Tu do akcji wkroczył Volkswagen - i sam bierze pod skrzydła to wydarzenie

A to jest naprawdę dobra informacja. Przede wszystkim pokazuje ona, że niemiecka marka wciąż troszczy się o fanów swoich modeli i nie pozostawia tak znanego wydarzenia bez opieki.

GTI Treffen Wolfsburg

Po drugie Wolfsburg i otoczenie fabryki to naprawdę dobre miejsce na taki event. Autostadt jest pełen klasycznych modeli GTI, a towarzystwo nowych samochodów może robić doskonałe wrażenie.

Oficjalna nazwa nowego wydarzenia to "GTI Coming Home"

Pierwsza edycja zaplanowana jest na przyszły rok. Do tego czasu przedstawiciele działu marketingu chcą zrobić wywiad z właścicielami aut i klubowiczami, aby dopasować wydarzenie do ich potrzeb.

Jedno jest więc pewne - będzie to organizowane z dużym rozmachem. Plusem jest też lokalizacja, która dla wielu osób może być wyjątkowo dogodna.

GTI Coming Home nie zamyka się tylko na Golfa. Od lat na GTI Treffen pojawiały się też inne samochody z grupy Volkswagena. Te też będą mile widziane w Wolfsburgu.

Warto dodać, że w tym mieście baza hotelowa i gastronomiczna jest naprawdę dobra. A to oznacza, że goście znajdą dobre zakwaterowanie, zaś mnogość przestrzeni należącej do Volkswagena pozwoli na wybranie dogodnego miejsca na samo wydarzenie.

Z pewnością nie zabraknie także niespodzianki od marki. Kto wie - może w przyszłym roku zobaczymy prototyp pierwszego elektrycznego Golfa GTI?