Honda ZR-V 2023 w pełnej krasie. Amerykański HR-V to kuzyn Civica

Szeroka gama modelowa to zawsze dobry ruch - szczególnie, gdy do akcji wkracza kompaktowy crossover. Honda ZR-V 2023, znana w USA jako HR-V, może być hitem marki. Dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta.

Spójrzcie na Toyotę C-HR i na Mazdę CX-30. Te modele odniosły ogromny sukces. Przepis był prosty - weźmy kompaktową platformę, dorzućmy ciekawe i lekko podniesione nadwozie oraz dobry napęd. Brzmi to rozsądnie? Tym samym tropem podąża właśnie Honda ZR-V 2023, czyli nowy model marki.

Jej amerykańska wersja, nosząca dla zmyłki nazwę HR-V, właśnie została szczegółowo przedstawiona. Zobaczcie więc na co możemy liczyć.

Honda ZR-V 2023

Przede wszystkim Honda ZR-V 2023 będzie praktyczniejsza od modelu HR-V

Europejska Honda HR-V stała się, o dziwo, naprawdę sporym sukcesem marki. Sprzedaż prezentuje się nieźle, nawet pomimo wysokiej ceny. Tyczy się to także polskiego rynku - coraz więcej egzemplarzy wyjeżdża z salonów.

Japończycy słusznie zauważyli, że pomiędzy HR-V a Civikiem powstaje więc całkiem spora luka, którą łatwo zagospodarować. To właśnie tutaj wpasuje się ZR-V. Mówimy o aucie, które bazuje na platformie Civica. Z tym modelem, oczywiście w najnowszym wydaniu, dzieli najwięcej cech - począwszy od silnika, przez stylistykę wnętrza, aż po wymiary.

W kabinie znajdziemy chociażby nowoczesne multimedia i cyfrowe zegary. Jakość wykończenia ma być na wyższym poziomie, niż w dotychczasowych modelach marki.

Honda ZR-V 2023 oferuje pojemne wnętrze i spory bagażnik (niestety Japończycy nie chwalą się dokładnymi danymi), a do tego będzie stosunkowo oszczędna. W Europie pod maską znajdziemy bowiem tylko jeden wariant silnikowy.

Honda ZR-V 2023

Dwulitrowa hybryda oferuje tutaj 184 KM i 315 Nm momentu obrotowego, co powinno przełożyć się na bardzo dobre osiągi i niskie zapotrzebowanie na paliwo. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że opcją będzie wariant z napędem na cztery koła.

Kompaktowe crossovery podbijają rynek

Honda ZR-V dołącza więc do wyścigu, w którym już teraz biorą udział takie marki jak Volkswagen (T-Roc), Audi (Q3), Mazda (CX-30) czy Toyota (C-HR). Lada chwila zadebiutuje z kolei nowy Hyundai Kona, który będzie znacznie większym i przestronniejszym autem, również rywalizującym w tej grupie.

Europejski wariant Hondy ZR-V powinniśmy poznać jeszcze w tym roku, zaś jego debiut w salonach zaplanowano na pierwszy kwartał 2023.