Hummer powraca: będzie elektrycznym pickupem od GMC

Amerykański w każdym calu Hummer powróci na rynek. Będzie to jednak zupełnie inne auto niż do tej pory - dosłownie. Wszystko ze względu na ekologię.

Garść informacji o powrocie tej amerykańskiej marki zafundował Wall Street Journal, powołując się na źródła zbliżone do producenta. Wszystko wskazuje na to, że General Motors dało zielone światło projektowi elektrycznego pickupa. Ma to być odpowiedź na działania Forda, Rivana i Tesli, a ich nowym autem będzie właśnie Hummer.

Elektryczny pickup, czyli Hummer od GMC

Jak się okazuje General Motors jest już w zaawansowanym stadium rozwoju projektu, a premiera auta to kwestia najbliższych miesięcy. Hummer stanie się submarką GMC i będzie bazować na rozwiązaniach tej marki. Nadwozie typu pickup wybrano ze względu na jego konkurencyjność i potencjalnie wysokie zainteresowanie ze strony klientów.

Co więcej, wiadomo też, że Hummer od GMC będzie promowany już w tym roku podczas SuperBowl. Twarzą tego auta stanie się sam LeBron James, wybitny koszykarz i gwiazda NBA. Samochód ma trafić na rynek dopiero na początku 2022 roku. Jego sprzedaż nie będzie zbyt duża - General Motors celuje w pasjonatów offroadu, którzy szukają uniwersalnego i ciekawego samochodu.

Tak, Hummer ma być genialną terenówką

Zobaczymy, czy obietnice GM się spełnią. Marka ta uwielbia odstawiać głupie numery, tak więc obietnice i donosy można często wkładać między bajki. Nawiązanie do terenowego charakteru Hummera jest słuszną koncepcją, ale czy w elektrycznym wydaniu przyjmie się na rynku? To już pokaże czas.