Powstanie nowy-stary Hyundai Pony. Giugiaro wziął się do pracy

Hyundai Pony powróci. I to nie byle jakie auto, gdyż mówimy o oryginalnym prototypie z 1974, który stał się inspiracją dla DeLoreana. Pokazywany w wielu miejscach samochód został zniszczony, aczkolwiek nie ma rzeczy, której nie da się nie odbudować - zwłaszcza mając oryginalne plany. Giugiaro wziął się już do pracy.

Kto by pomyślał, że Hyundai Pony z 1974 roku, czyli koncepcyjny model zapowiadający produkcyjne auto, stanie się wzorcem dla stylistyki nowych modeli. Neo-retro w wydaniu koreańskiej marki sprawdza się bardzo dobrze i budzi wielkie zainteresowanie klientów. Dla Hyundaia to jednak zbyt mało - w ich układance brakuje kluczowego elementu.

A jest nim właśnie ten oryginalny prototyp wersji coupe - auto, które przetarło szlaki dla marki. Ten samochód, wystawiany w wielu miejscach na świecie, zaprojektował sam Giorgetto Giugiaro. Jak to bywa w przypadku pojazdów studyjnych, jego historia skończyła się najprawdopodobniej gdzieś w zgniatarce.

Teraz Hyundai Pony Coupe powróci - jako historyczny model marki

Koreańczycy do swoich projektów podchodzą z ogromną powagą. Nikogo nie powinno więc dziwić to, że od razu wykonano tutaj telefon w jedyne słuszne miejsce - do firmy GFG Style, czyli biura projektowego Fabrizio i Giorgetto Giugiaro.

Legendarny projektant, wraz se swoim z synem, osobiście będą nadzorować proces odbudowy tego prototypu. Nie będzie to wielkim problemem, gdyż w archiwach Giugiaro są kompletne plany tego samochodu.

Hyundai Pony Giugiaro

Prace już ruszyły, a gotowy samochód wyjedzie na drogi wiosną przyszłego roku. Giorgetto Giugiaro jest bardzo zadowolony z takiej szansy. W swoim komentarzu podkreślił, że ten samochód był początkiem jego kariery. Wtedy nie mógł spodziewać się, że w przyszłości spod jego ręki wyjdzie tyle fenomenalnych projektów, zmieniających oblicze branży motoryzacyjnej.

Hyundai już raz nawiązał do tego auta - kilka miesięcy temu

Wówczas zaprezentowano studyjne auto N Vision 74, czyli unikalny projekt sportowego samochodu zasilanego wodorem. N Vision był właśnie rozwinięciem koncepcji oryginalnego Pony Coupe.

Koreańska marka podkreśla, że korzenie marki są dla niej bardzo ważne. Obecnym celem Hyundaia jest pielęgnacja historii i tworzenie ciekawych nawiązań w nowych modelach do oryginalnych aut z lat 70. i 80.