Jaguar F-Type zmienia twarz. Tak wygląda sportowy Brytyjczyk po liftingu

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Jaguara F-Type po liftingu. Rewolucją jest całkowicie nowy pas przedni, nawiązujący do innych modeli marki.

Niektórzy stwierdzą, że odświeżony Jaguar F-Type stracił nieco swojego uroku. Trzeba jednak przyznać, że lifting tego auta przeprowadzono w prosty i zarazem sprawdzony sposób. Samochód ten dostał całkowicie nowy front, który nawiązuje do innych aut marki. Zaleta? Jest świeżo i dynamicznie. Wada? F-Type stracił nieco swojego unikalnego uroku. Całość prezentuje się jednak bardzo spójnie i ciekawie.

To są na razie trzy jedyne zdjęcia, które wypłynęły do sieci. Więcej informacji na temat tego auta pojawi się dopiero 2 grudnia po premierze. Wtedy też dowiemy się co Jaguar F-Type kryje pod nadwoziem. Według wstępnych informacji wiadomo, że mogą to być nowe silniki. Nie zabraknie tutaj rzędowej szóstki z rodziny Land Rovera oraz technologii miękkiej hybrydy. Zmiany obejmą też cały kokpit, który ma być jeszcze lepiej wykończony.

Oficjalna premiera już w poniedziałek

Jaguar F-Type zostanie oficjalnie zaprezentowany już w poniedziałek 2 grudnia. Wtedy też poznamy wszystkie niuanse techniczne, włącznie z całą gamą nowych jednostek napędowych. Sportowy model tej brytyjskiej marki zyska także szereg nowych systemów bezpieczeństwa oraz najnowsze multimedia, w tym szereg usług "connected".

Model ten w tej chwili będzie miał trudne zadanie, bowiem konkurenci są bardzo silni. Z technicznego punktu widzenia konkurencją dla tego auta są zupełnie inne technicznie samochody: Porsche Cayman czy Alpine A110