Jaguar Land Rover Limited wypowiedział umowę importerską British Automotive Holding S.A.

Wielkie zamieszanie wokół firm Jaguar i Land Rover w Polsce. Brytyjska firma wypowiedziała umowę importerską British Automotive Holding S.A. Co to oznacza dla klientów tej marki?

To czarny dzień dla firmy British Automotive Holding S.A - dość niespodziewanie Jaguar Land Rover Limited wypowiedział umowę importerską tej firmie. W efekcie akcje spółki spadły o ponad 50%. BAH jest zszokowany tą decyzją - jak podkreślają przedstawiciele tej firmy współpraca z Jaguarem Land Roverem przebiegała bezproblemowo, a dynamiczny wzrost sprzedaży zwiastował kontynuowanie współpracy na dotychczasowych zasadach w kolejnych latach.

Tymczasem Jaguar Land Rover Limited podjęło decyzję o wypowiedzeniu umowy. BAH pozostanie importerem aut tej marki do 1 sierpnia 2020 roku. Przez ten czas sprzedażą oraz serwisem zarządzać będzie polska spółka. Po 1 sierpnia 2020 roku wszystko przejmie Jaguar Land Rover, tworząc zapewne w Polsce oficjalne struktury.

Skąd taka decyzja? Na tę chwilę trudno powiedzieć - dopiero jutro odbędzie się konferencja, która ma wyjaśnić aktualną sytuację i nakreślić plan działania na najbliższe lata. Jaguar Land Rover Limited również wstrzymuje się od komentarza.