KIA EV9 2024 znowu "wyciekła". Zobaczcie jak wygląda

Jeśli nie możecie doczekać się kolejnego elektrycznego auta Kii, to mamy dla Was dobrą wiadomość - oto zdjęcia, na których w pełnej krasie prezentuje się KIA EV9 2024. Premiera już lada chwila.

Koreańczycy postawili sobie konkretny cel i w najbliższych latach chcą być liderami w kwestii elektromobilności. Pierwszy krok cały czas imponuje. KIA EV6 robi świetne wrażenie, a spokrewniony z nią Hyundai IONIQ 5 i IONIQ 6 oferują niebanalny wygląd. Niedawno ofertę uzupełniła także KIA Niro EV, zaś teraz do tej rodziny dołączy KIA EV9 2024.

To jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów marki. Mowa o dużym SUV-ie, zbudowanym na opracowanej od podstaw dla elektryków platformie, oferujący solidny zasięg i świetne osiągi. Brzmi kusząco?

KIA EV9 2024. Wygląd jest kluczowy

Co wspólnego ma KIA EV6 z EV9? Otóż nic - poza platformą. Koreańczycy podeszli do designu tego auta w zupełnie inny sposób. Oczywiście pewne elementy łączą te auta, aczkolwiek duży SUV zyskał masywną i nietypową stylistykę.

KIA EV9 2024

Niektórzy powiedzą, że jest w nim coś z Volvo. Trudno nie mieć takiego skojarzenia w momencie, w którym zarówno front i tył przywodzą na myśl szwedzkie auto.

Jest to jednak dobra inspiracja. Poza tym kanciasta sylwetka EV9 robi naprawdę dobre wrażenie, a na zdjęciach w wysokiej rozdzielczości z pewnością zaskoczy drobnymi detalami. Póki co do sieci wyciekły grafiki w niskiej rozdzielczości.

Warto tutaj zwrócić uwagę na mocno futurystyczny wygląd nadwozia i wnętrza. Świetnie ze sobą korelują i tworzą naprawdę spójny projekt. Minimalistyczny kokpit wykorzystuje elementy doskonale znane z innych aut Kii, np. multimedia i zegary. Całość ubrano jednak w zupełnie inne kształty.

KIA EV9 2024 korzysta z platformy E-GMP

To kolejny samochód koncernu, który bazuje na specjalnie opracowanej dla elektryków platformie. Zapewnia ona nie tylko dużo miejsca na akumulator, ale także idealnie ukrywa silniki. Dzięki temu mamy przestronne wnętrze, duży bagażnik i praktyczny "frunk". Ten ostatni przydaje się do przechowywania kabli i mniejszych przedmiotów.

KIA EV9 2024

Specyfikacja EV9 nie jest znana, ale z pewnością będzie mocno spokrewniona z modelem EV6. Mówi się tutaj także o wariancie z dużo większym akumulatorem, oferującym ponad 550 kilometrów zasięgu. Szczegółowe informacje na temat tego auta poznamy zapewne w ciągu najbliższych dni.

Źródło: CocheSpias