Lamborghini V12 Vision, czyli cyfrowa bestia stworzona do wygrywania

Najlepsze jest to, że też będziecie mogli przejechać się tym autem. Lamborghini V12 Vision zostało stworzone na potrzeby kultowej gry Gran Turismo Sport.

Włosi podjęli wyzwanie i stworzyli od zera iście futurystyczne auto, które miałoby być maszyną do wygrywania na torach. Lamborghini V12 Vision Gran Turismo wyjedzie na wirtualne drogi już wiosną 2020, kiedy to dołączy do gry Gran Turismo Sport.

Wygląda jak nic z naszych dróg

Niektórzy doszukują się w tym aucie sylwetki owada, na co też zwróciliśmy uwagę w naszej redakcji. Ostre linie, wyeksponowane elementy i atrakcyjna forma sprawiają, że samochód ten momentalnie może wpaść w oko. Przedstawiciele Centro Stile Lamborghini nazywają ten samochód "super dramatycznym". Wcale im się nie dziwię.

Lamborghini V12

Włosi chcieli stworzyć najlepszy cyfrowy hipersamochód. Lamborghini V12 Vision łączy w sobie elementy zapowiadające nadchodzące auta tej marki z technologiami, które pojawią się w przyszłości w supersamochodach z Sant'Agata Bolognese.

Na temat tego mitycznego V12 napędzającego cyfrową wyścigówkę nic nie wiadomo. Według sugestii rzucanych przez Lamborghini może to być jednostka z modelu Sián. Tam oferuje 820 KM, aczkolwiek tutaj moc będzie z pewnością znacznie większa.

A o tym jak jeździ będziecie mogli przekonać się już wiosną 2020 roku, kiedy to model ten trafi do Gran Turismo Sport. Wtedy też zapewne poznamy szczegółową specyfikację i dowiem się jak to jeździ. A znając specjalistów z Sant'Agata Bolognese, Lamborghini V12 Vision na pewno będzie ulubieńcem graczy.