Mały, elektryczny SUV Alfa Romeo z napędem od PSA? To możliwe

Niekończącej się epopei pt. "nowy model Alfy - kiedyś będzie" ciąg dalszy. Po Tonale ma zadebiutować mniejszy SUV Alfa Romeo - przy współpracy z PSA.

Alfa Romeo Giulietta kończy swój żywot. W gamie zostaje Giulia i Stelvio, świeżo po niewielkim liftingu. Jednak w kategorii "SUV Alfa Romeo" wiele się dzieje - choć wszystko raczej w planach i projektach. Tonale będzie "na pewno", ale nie wiadomo kiedy. Do tego ma dołączyć mniejszy crossover segmentu B. Będzie elektryczny i przy współpracy z PSA.

Tą koncepcję sprzedaje magazyn Autocar, który zdobył jakieś informacje. Dość prawdopodobne, biorąc pod uwagę fuzję FCA i PSA. Nowa Alfa miałaby powstać na platformie EMP1 i być kolejnym crossoverem po DS 3 Crossback, Peugeocie e-2008 i nadchodzącym Oplu Mokka-e. Napęd to 136-konna jednostka elektryczna połączona z baterią o pojemności 50 kWh. Możliwe, że Włosi załapią się już na zmodernizowaną wersję tego silnika, albo to chociaż będzie "ten wzmocniony", aby uchować choć trochę sportowych aspiracji marki.

SUV Alfa Romeo

Według źródeł brytyjskiej gazety, Alfa Romeo dostanie jakiś dodatkowy dźwięk silnika. Ale nie "fałszywy". Informator twierdzi, że "w Alfie nie będziemy mieli nic fałszywego". Ale dźwięk, który ma dać jakieś dodatkowe emocje kierowcy, ma się pojawić (ciekawe, czy nie będzie to po prostu "podnieść ciśnienie"). Nie wiadomo jak zamierzają tego dokonać.

Tak samo, jak nie wiadomo jak traktować plotki o odmrożeniu projektów 8C i GTV. Jak to w przypadku marki, SUV Alfa Romeo będzie. Albo i nie. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.