Zapomnijcie o wersji spalinowej. Nowe Maserati Levante bierze na celownik BMW iX

Maserati Levante za dwa lata zyska zupełnie nowe wcielenie. Jeśli liczyliście na silnik V6 pod maską, to niestety poczujecie się rozczarowani. Włosi stawiają na całkowitą elektryfikację tego modelu.

Włosi wrzucają kolejny bieg i nabierają rozpędu. Po latach lekkiej stagnacji Maserati może znowu rozwinąć skrzydła. Grecale zaczyna notować coraz lepsze wyniki sprzedaży (i świetnie podbija wyniki marki), co jest dobrą informacją dla marki z Modeny. Lada chwila dołączy do niego nowe GranTurismo, zapowiadające się wyjątkowo atrakcyjnie. Z kolei supersamochód MC20 uznawany jest za jeden z najwybitniejszych na rynku. To więc dobry moment na wprowadzenie do oferty dużego SUV-a nowej generacji. Kolejna generacja Maserati Levante zyska dopisek Folgore i będzie w pełni elektryczna.

Maserati Levante Folgore

Modena prądem stoi. Maserati Levante Folgore rywalizować będzie z zupełnie innymi samochodami

Do tej pory Levante brało na celownik takie modele jak BMW X5, Porsche Cayenne i Audi Q8. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to najwybitniejszy samochód w tym segmencie.

Jego wygląd nie rozczarowuje, ale konstrukcja i podzespoły są już mocno zacofane względem konkurencji. Zresztą nie ma w tym nic dziwnego - to auto w tym roku kończy 7 lat.

Maserati Levante Folgore

Czas obecnego wcielenia dobiega już jednak końca. W Modenie trwają intensywne prace nad następcą, który wykorzysta przebudowaną platformę Giorgio. Do tego pożegna się on z silnikami spalinowymi.

Ich miejsce zajmie jednostka elektryczna i duży akumulator. Stellantis pracuje intensywnie nad akumulatorami o wysokiej gęstości, co ma przełożyć się na fenomenalny zasięg na jednym ładowaniu.

Maserati Levante Folgore weźmie na celownik takie auta jak BMW iX, Mercedes EQE SUV i Audi Q8 E-Tron. Fani ryczących V6 (V8 już znika z oferty) obejdą się więc smakiem.

Elektryfikacja dla Maserati jest bardzo ważna

Grecale Folgore pokazuje, że Maserati jest gotowe na zmianę wizerunku i dopasowanie się do nowych standardów na rynku. W ślad za nim idzie elektryczne GranTurismo. W tym roku poznamy też Maserati MC20 Folgore, które ma oferować nawet 1000 KM.

Nowe Levante na drogi wyjedzie za dwa lata. Możemy więc spodziewać się, że niebawem pojawią się pierwsze muły testowe, które będą katowane do granic możliwości w najróżniejszych warunkach.