Mazda MX-30 - jeździliśmy prototypem. Zobacz nasz wideotest tego auta

Mazda MX-30 ma być pierwszym masowo produkowanym autem elektrycznym tej marki. Teraz możecie zobaczyć to auto w akcji w naszym wideoteście!

Nie będę ukrywać - temat wideotestów chodził nam po głowie od dawna, jednak nie mogliśmy w nim odnaleźć miejsca dla siebie. Nie chcemy powtarzać konwencji innych redakcji czy prezenterów i jednocześnie staramy się uniknąć nudy. Podejść było wiele, a efekty bardzo długo nas nie zadowalały. Wreszcie jednak chyba znaleźliśmy nasze miejsce i nagraliśmy pierwszy materiał - w roli głównej występuje nowa i jeszcze nieobecna na rynku Mazda MX-30. A właściwie prototyp tego samochodu.

Mazda MX-30

Mazda MX-30 to pierwszy "elektryk" tej marki

A przynajmniej pierwszy masowo produkowany. Samochód ten stworzono według unikalnych założeń, które przyświecają Maździe od dawna. Z tego powodu postawiono na specyficzną stylistykę, unikalny układ drzwi i ciekawe materiały wykończeniowe we wnętrzu.

Mazda nie stanęła także do wyścigu o tytuł auta z największym zasięgiem na jednym ładowaniu. Wręcz przeciwnie - samochód tej marki oferuje stosunkowo mały zasięg i skromną baterię. Dlaczego? Chodzi o stosunek masy do możliwości auta. Poza tym Japończycy mają asa w rękawie i chcą w przyszłości wprowadzić na rynek wariant z generatorem w postaci silnika Wankla.

Zobacz także: Jeździłem prototypem Mazdy MX-30. To samochód elektryczny w zupełnie innym wydaniu

Nie jest to też najmocniejszy samochód elektryczny, a do tego sposób, w jaki rozwija moc jest zupełnie inny niż w większości aut na prąd. Wszystko to sprawia, że odczucia z jazdy są tutaj bardzo zbliżone do jazdy autem z... mocnym wolnossącym silnikiem.

Mazda MX-30 - zobaczcie nasz wideotest

Zapraszam Was więc do obejrzenia i komentowania naszego pierwszego materiału wideo. Aktualna sytuacja nieco utrudnia nam realizację kolejnych materiałów, ale te będziemy stopniowo rozwijać - tak abyście mogli nas też oglądać, a nie tylko czytać.