Mazda MX-5 zyskuje ponownie kultowy przydomek Eunos

Mazda MX-5 Eunos? Tak, ale tylko w jednym miejscu w Europie. Specjalna wersja na rynek francuski przywraca do życia klasyczną nazwę.

Mazda MX-5 ND z pierwszą generacją dzieli dwie cechy - bardzo kompaktowe wymiary i rosnącą liczbę unikalnych limitowanych wersji. Tak jest i w tym przypadku. Na rynek powróciła nazwa Eunos, kojarząca się właśnie z pierwszą generacją tego auta. Tym razem będzie ona używana w wersji zaprojektowanej z myślą o francuskim rynku.

Mazda MX-5 Eunos - czarno-czerwona

Z zewnątrz limitowana MX-5 wyróżnia się czarnym lakierem i  tak samo lakierowanymi lekkimi kutymi felgami. Są to dokładnie te same koła, które oferowano standardowo w Maździe MX-5 30th Anniversary.

Wnętrze w tym modelu wykończono efektowną burgundową tapicerką, która fantastycznie kontrastuje z czarnym nadwoziem. Warto dodać, że taki zestaw kolorystyczny można też zamówić w Polsce, wybierając topową wersję modelu MX-5.

Mazda MX-5 Eunos Edition powstanie w liczbie 110 egzemplarzy. Każdy z nich wyposażony będzie w silnik 2.0 Skyactiv-G generujący 181 KM. Wyposażenie? Kompletne. Skórzana tapicerka, pełne multimedia i zestaw asystentów i-Activsense zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróżowania tym samochodem. Nie zabrakło tutaj także nagłośnienia Bose, które naprawdę dobrze radzi sobie z serwowaniem muzyki w tym samochodzie, nawet przy otwartym dachu.

MX-5 Eunos Edition trafi wyłącznie na rynek francuski. Cena? Cóż, ta nie będzie niska - 34 600 euro. Trzeba jednak przyznać, że za te pieniądze dostajemy dobrze wyposażony i ciekawy samochód, rzadszy nawet od urodzinowej wersji "30th Anniversary".