Mazda rozpocznie produkcję nowych aut z 6-cylindrowymi silnikami już na początku 2022 roku.

Dobre wieści na początek weekendu. Mazda już na początku 2022 roku rozpocznie produkcję tylnonapędowych modeli, w których znajdą się 6-cylindrowe silniki. Możecie też spać spokojnie - dostaniemy je w Europie.

Nic nas bardziej nie cieszy niż wiadomość o nowych autach z 6-cylindrowymi silnikami. Nasz uśmiech staje się jeszcze szerszy gdy wiemy, że w parze idzie też tylnonapędowa platforma. A zęby pokazujemy w momencie, w którym pojawia się data początku produkcji. Mazda pochwaliła się, że już na początku 2022 roku zacznie składać nowe wyczekiwane modele. Zacieramy ręce!

Mazda szykuje się na rewolucję

Aktualnie gama Mazdy jest nieco poszarpana. Mamy świetną nową "trójkę" i spokrewnioną z nią CX-30 oraz MX-30. Jest tez genialna MX-5, która bardzo nie chce się zestarzeć. Ale obok tych aut jest też "szóstka" która zaczyna domagać się następcy, tak jak i CX-5. I to właśnie te modele jako pierwsze pójdą pod topór, ustępując miejsca nowym auto.

Mazda 6 cylindrów Nowa Mazda 6 ma wizualnie nawiązywać to studyjnego modelu Vision Coupe

A te będą bardzo intrygujące. Mazda od dawna szykuje się do skoku w dal. Dla Japończyków będzie to próba przeskoku nad przepaścią dzielącą ich aktualną pozycję rynkową, a "segmentem premium", do którego aspirują. Kluczem jest więc dobre wymierzenie punktu wybicia, tak aby nie spaść w przepaść dzielącą te grupy aut.

Tym punktem wybicia mają być właśnie nowe konstrukcje. Chodzi oczywiście o silniki i płyty podłogowe. Według Nikkei Asia dostawcy przygotowują się do uruchomienia nowych łańcuchów logistycznych na początku 2022 roku. Mają to być dostawy części potrzebnych do budowy nowych konstrukcji. Tym samym przewiduje się, że wtedy też poznamy produkcyjne wersje nowych modeli.

Mazda 6 cylindrów Mazda pokazała silnik R6 w prospekcie dla inwestorów. Pomarańczowe kable sugerują elektryfikację tej jednostki.

Mazda, RWD, 6 cylindrów - co to oznacza?

Przede wszystkim świetne właściwości jezdne. Wiedząc, że Japończycy mają ogromne doświadczenie pozyskane dzięki modelowi MX-5, o właściwości jezdne nie musimy się tutaj martwić. Ciekawostką pozostają jednostki napędowe - 3-litrowa rzędowa szóstka może być bardzo nietypową konstrukcją, wykorzystującą między innymi technologię SkyActiv-X.

Kolejną dobrą wiadomością jest też to, że nowe Mazdy pojawią się w Europie. Wiele osób uważało, że Japończycy oleją rynek europejski ze względu na restrykcyjne normy. Tymczasem wiemy z potwierdzonego źródła, że te auta na pewno trafią na Stary Kontynent i będą też oferowane w Polsce.

Rok 2022 będzie więc kluczowy i przełomowy dla Mazdy. No cóż, czekamy na efekty!