McLaren zbudował jednomiejscowego elektryka. Jest mały i można go złożyć

McLaren robi znacznie więcej niż myślicie, a ich najnowszym dziełem jest elektryczna hulajnoga - bardzo przemyślana i ciekawa. Lavoie Series 1 zmieści się do szafy i przejedzie naprawdę dużo kilometrów na jednym ładowaniu.

Dzisiaj w kąciku rzeczy dziwnych królować będzie hulajnoga. I to nie byle jaka, gdyż stoi za nią McLaren - a dokładnie McLaren Applied. Być może o tym nie wiecie, ale ta brytyjska marka ma wiele powiązanych ze sobą mniejszych działalności. McLaren Applied wywodzi się z działu kompozytów i udziela inżynieryjnych ekspertyz, oraz wykonuje prace projektowe dla zewnętrznych klientów.

Do tego posiadają oni też własną markę Lavoie, która zajmuje się "nową mobilnością". I tak oto z Woking wyjeżdża piękna nowa elektryczna hulajnoga, która ma wiele ciekawych cech.

McLaren Applied zaprojektowało lekką składaną hulajnogę elektryczną. Jej zasięg nie rozczarowuje

Elektryczne hulajnogi podbiły świat. Wylądowały w miejskich wypożyczalniach, a także w prywatnych rękach milionów osób. Ich sekretem jest faktycznie wysoki komfort podróżowania po mieście. Już nawet za 2,5 tysiąca złotych możemy dostać urządzenie, które wyraźnie skraca czas podróżowania - a przy okazji pozwala ominąć korki i tłok w komunikacji miejskiej.

Lavoie Series 1 stworzono właśnie z myślą o ludziach mieszkających w wielkich metropoliach. Ta zgrabna pod kątem designu hulajnoga waży zaledwie 16,5 kilograma, co jak na tego typu pojazd jest bardzo niską wartością.

McLaren Lavoie

Zainstalowany tutaj akumulator pozwala na pokonanie do 50 kilometrów. W przypadku codziennego poruszania się po mieście jest to wynik w zupełności wystarczający.

Unikalnym rozwiązaniem jest tutaj system Flowfold, który za naciśnięciem jednego przycisku składa hulajnogę. Dzięki temu można ją wygodnie zostawić w biurze, lub przechować w domu.

Ciekawy jest też system podświetlający osobę jadącą hulajnogą. Ulokowane z tyłu specjalne ledy podkreślają sylwetkę prowadzącego, tak aby zapewnić lepszą widoczność podróżujących po zmroku.

Hulajnoga McLarena posiada również kierunkowskazy oraz wyświetlacz przekazujący najważniejsze informacje. Do tego z urządzeniem połączona jest aplikacja, z poziomu której możemy nie tylko sprawdzać stan hulajnogi, ale i lokalizować jej położenie.

Zainstalowano tutaj także system automatycznej weryfikacji problemów. W razie awarii hulajnoga może automatycznie powiadomić Lavoie o usterce, a technicy zaproponują sposób naprawy danego uszkodzenia.

McLaren z Lavoie otwierają zamówienia na tę hulajnogę, ale jej cena nie jest znana

Wszystko wskazuje jednak na to, że produkcja ruszy w nieodległej przyszłości. Według producenta zainteresowanie jest tutaj bardzo duże - pewnie także wśród właścicieli... McLarenów.