Mercedes-AMG A 45 S od Renntech oferuje 600 KM. To nie pomyłka

Nowy Mercedes-AMG A 45 S trafił do Renntech. I jak się okazuje potencjał drzemiący w tym aucie jest naprawdę ogromny, bowiem doszło tutaj dużo mocy.

Tak naprawdę to zastanawiam się, ile wytrzyma tak zmodyfikowane auto. Mercedes-AMG A 45 S, który trafił do Renntech, zyskał blisko 200 dodatkowych koni mechanicznych. Tak, dobrze przeczytaliście - 200. Kompaktowy hothatch oferuje więc aż 592 KM, które trafiają na wszystkie cztery koła.

Przypominam - to wciąż dwulitrowy silnik z czterema cylindrami

Okazuje się więc, że inżynierowie z Affalterbach wykonali kawał rewelacyjnej roboty. Ich nowy silnik nie tylko świetnie się modyfikuje, ale też ma ogromny potencjał. Przynosi to jednak pewne obawy dotyczące plotek o nowej Klasie C AMG, która miałaby korzystać z tej samej jednostki. Takie możliwości pokazują, że Mercedes może być faktycznie gotowy do zastąpienia V8-ki rzędową czwórką.

Renntech podkreśla jednak, że Mercedes-AMG A 45 S w wersji 592 KM to skrajny przykład możliwości tej jednostki. W takim przypadku stosowana jest nowa turbosprężarka, zbudowany od podstaw układ wydechowy oraz specjalne oprogramowanie silnika. W ofercie tego tunera pojawi się też coś nieco delikatniejszego. Tańsze pakiety zaoferują 543 i 469 KM i nie będą wymagały tylu modyfikacji.

Renntech dopiero się rozkręca

Tuner zapowiada, że w drodze są kolejne modyfikacje dla Klasy A AMG. Póki co model ten, poza wspomnianymi zmianami mechanicznymi, dostał tylko nowe felgi. To jednak rozgrzewka przed kolejnymi nowościami od tego tunera. Te powinniśmy poznać w drugiej połowie bieżącego roku.