Gorące nowości Mercedesa - GT 4-door plug-in hybrid i GT Black Series

Premiera już tuż tuż. Mercedes-AMG wypuści na rynek najmocniejsze auta w historii - model GT 4-door PHEV i GT Black Series.

To jedne z najbardziej wyczekiwanych modeli tej marki. Mercedes-AMG szykuje się do premiery topowego wariantu modelu GT 4-Door Coupe i GT Black Series. Pierwszy z wymienionych modeli ma być konkurentem dla Porsche Panamery Turbo S E-Hybrid. Przypuszczalnie zaoferuje ponad 700 KM, a przyspieszenie do setki może zajmować nawet mniej niż 3 sekundy. Wariant ten zapowiadany jest już od dłuższego czasu i aktualnie przechodzi intensywne testy.

Mercedes-AMG GT Black Series to z kolei wisienka na torcie w tym modelu. Wersja ta będzie pozycjonowana ponad modelem GT R czy GT R PRO i wyróżni ją wiele elementów, które niemal żywcem zostaną przeniesione z wariantu GT4 czy GT3. Nie zabraknie tutaj także mocniejszego silnika (ponad 600 KM) czy wyczynowych elementów, które dodadzą iście sportowego charakteru.

Obydwa modele potwierdził Michael Knöller, szef produktu i sprzedaży w AMG. Premiera odbędzie się w 2020 roku. Przypuszczalnie obydwa samochody pokazane zostaną odrębnie, tak aby wygenerować więcej zainteresowania wokół tych nowości.

Tymczasem Mercedes-AMG ONE wciąż ma opóźnienie

Mercedes-AMG ma w zanadrzu jeszcze jedną premierę, o której już nieco ucichło. Mowa o modelu ONE, czyli przeniesionemu na drogi publiczne bolidowi Formuły 1. Jak się okazuje projekt sprawia wiele trudności i rzuca kolejne wyzwania technologiczne. W efekcie premierę przesunięto na rok 2021. Mercedes zapewnia jednak, że ten termin zostanie dotrzymany bez problemu.