1380 zł za każdego konia mechanicznego. A tych jest 816. Topowe GT Mercedesa debiutuje w cenniku

Ma V8 pod maską i układ hybrydowy, które bazuje na rozwiązaniach z Formuły 1. Mercedes AMG GT w topowym wydaniu oferuje aż 816 KM i kosztuje astronomiczne pieniądze.

Oto nowa liga mocy. Przed Wami Mercedes AMG GT w wydaniu, które swoimi możliwościami przyćmi wiele supersamochodów. Niemcy stworzyli unikalną hybrydę, która łączy silnik V8, jednostkę elektryczną i niewielki akumulator. Ile trzeba za nią zapłacić? W Polsce będzie to najdroższe wydanie tego modelu.

816 KM za ponad milion złotych. Mercedes AMG GT w hybrydowym wydaniu bije wiele rekordów

Po pierwsze - jest najszybciej przyspieszającym Mercedesem na rynku. Setka pojawia się na zegarach w 2,8 sekundy, a 200 dosłownie chwilę później, po nieco ponad 7 sekundach. Licznik zatrzymuje się na wartości z trójką z przodu.

Po drugie - mówimy też o bardzo ciężkim samochodzie. AMG GT w hybrydowym wydaniu waży około 2200 kilogramów. Wynik ten potęguje obecność akumulatora o pojemności 6,1 kWh, silnika elektrycznego i dodatkowych chłodnic, które utrzymują odpowiednią temperaturę całego układu.

Po trzecie - choć jest hybrydą plug-in, to ładowanie z gniazdka nie ma większego sensu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - system rekuperacji jest tak wydajny (jego moc to 100 kW), dzięki czemu wystarczy kilka ostrzejszych hamowań, aby naładować baterię niemal do pełna. A to oznacza, że cały czas mamy pełną moc.

To wszystko sprawia, że flagowe GT Mercedesa bije też jeszcze jeden rekord - cenowy

To najdroższy w historii seryjny wariant modelu GT. Każdy koń mechaniczny kosztuje tutaj 1380 zł, a tych dostajecie aż 816. Tym samym cena tego auta wynosi 1 126 700 złotych, wyjściowo. A to oczywiście rozgrzewka, gdyż mamy tutaj bardzo długą listę opcji, które warto dodać do tego samochodu.

Mercedes AMG GT 63 S E PErformance cena

Na przykład fotele AMG Performance, które zapewniają dobre trzymanie boczne, kosztują 25 616 złotych. Wyświetlacz head-up display nie jest standardem i trzeba za niego zapłacić 5699 złotych. Pakiet elementów z włókna węglowego kosztuje aż 24 753 złotych.

Do tego można dodać jeszcze tylną kanapę (9210 złotych), dach panoramiczny za 5181 zł i fantastyczny pomarańczowy lakier MAGNO MANUFAKTUR, który kosztuje 33 963 złotych. Jak więc widać dorzucając kolejne opcje spokojnie osiągniemy kwotę sięgającą nawet 1 300 000 - 1 400 000 złotych.

Chętnych jednak na pewno nie zabraknie. A Ci, którym marzy się ten model, mogą już składać zamówienia u dealerów.