Mercedes zaprasza na tłuste zakupy. Do wyboru: EQS SUV Maybach i nowa Klasa G

To nie jest świat dla ludzi z pustym portfelem. Mercedes wprowadził do polskiej oferty dwie nowości. To EQS SUV w wydaniu Maybach, a także Klasa G po liftingu. Przygotujcie się na duży wydatek.

Dwa modele ze skrajnie różnych bajek. Z jednej strony ociekający luksusem SUV na prąd, o bardzo ostentacyjnym wyglądzie. Fani torebek Louis Vuitton i wszechobecnego blichtru oraz splendoru będą z pewnością zauroczeni tym modelem. Z drugiej strony stoi legenda, czyli Klasa G. Lekko odświeżona, udoskonalona, z ciekawymi silnikami. Wiemy ile kosztują te modele w Polsce. Przygotujcie się na duży wydatek.

Zacznijmy od nowej terenówki. Mercedes Klasy G ma trzy wersje do wyboru, najtańsza kosztuje 665 700 złotych

Lifting Mercedesa Klasy G przyniósł lepszą stylistykę i nowe jednostki napędowe. Wciąż mamy do wyboru diesla i dwa warianty benzynowe. Tym razem jednak pod oznaczeniem 500 nie ma już V8. Jego miejsce zajął silnik R6 z doładowaniem, oferujący 449 KM. Nie jest to więc zła propozycja.

Mercedes Klasa G cena

Ofertę otwiera jednak wariant wysokoprężny. Mercedes G 450 d kosztuje wyjściowo 665 700 złotych. Jeśli chcecie wybrać podstawową benzynę, to zapłacicie co najmniej 715 200 złotych. Oczywiście do tych kwot należy doliczyć bardzo długą i obfitą listę opcji, której nie da się tutaj pominąć.

Wisienka na torcie to Klasa G w wydaniu AMG. 585 KM i V8 pod maską to spory wydatek

Dokładnie 975 600 złotych. Ocieramy się więc o milion na starcie, a wszystkie egzemplarze na luzie przekroczą tę barierę. Wystarczy dobrać lakier, inną kolorystykę wnętrza i dwie opcje, aby przeskoczyć powyżej tej magicznej kwoty.

Mercedes EQS SUV z plakietką Maybach też czyści portfel

To kontrowersyjny samochód, który spodoba się bardzo określonej klienteli. Jest tutaj wiele błyskotek i ozdobników, które ciężko przeoczyć patrząc na ten samochód. Cena także przypomina o tym, że jest to auto dla luksusowej klienteli. Jego cena zaczyna się od 979 900 złotych. Z ciekawości zanurkowałem w czeluści konfiguratora i po dołożeniu kilku opcji doszedłem do kwoty zbliżonej do 1 400 000 złotych.

Mercedes EQS Maybach cena

Ciekawostka - samo dwukolorowe malowanie MAYBACH kosztuje 100 737 złotych. Z kolei za wielkie felgi w rozmiarze 22-cale zapłacicie niemal 26 000 złotych. Ciekawe ile takich samochodów sprzeda się na polskim rynku - EQS SUV Maybach może być jednak niszową propozycją w porównaniu do GLS-a Maybacha i do Klasy S Maybach.