MG ZS 2025 szykuje się do premiery. To będzie postrach dla wielu producentów

Nowocześniejsze, bardziej zaawansowane technologicznie, z napędem hybrydowym pod maską. Nowe MG ZS 2025 może namieszać na rynku. Oto co o nim wiemy.

Ten samochód może być postrachem dla wielu dużych producentów. MG ZS 2025 jest już niemal gotowe do premiery. Chiński crossover przechodzi ostatnie testy i jest szykowany do oficjalnego debiutu, który zaplanowany jest na drugą połowę bieżącego roku.

Dlaczego ten model może namieszać na rynku? Powody są dwa. Po pierwsze - dobrze skalkulowana cena, która przyciągnie klientów. Po drugie - napęd hybrydowy. To właśnie te dwie cechy sprawią, że nowy ZS będzie mocnym zawodnikiem na rynku.

Przede wszystkim MG ZS 2025 zyska atrakcyjniejszy design

I nie jest on tajemnicą. Szkice patentowe, które prezentują ten model, zdradziły wygląd pasa przedniego i tylnego. Tutaj styliści MG poszli w kierunku wskazanym przez model MG3. Mamy więc trójkątne lampy i mocno wyciągniętą górną linię maski i zderzaka.

Linia boczna i tył są bardzo "generyczne", ale to akurat nie jest problemem. Nie można powiedzieć, że dostaniemy brzydki samochód. Nasi koledzy z portalu motor.es przygotowali wizualizację tego samochodu, która doskonale pokazuje finalny projekt MG.

Kliknij tutaj, aby poznać ceny i nasze wrażenia z pierwszego kontaktu z MG3 Hybrid+

Wnętrze z kolei będzie ewolucją projektu znanego z modeli MG3 i MG4. Mowa tutaj o prostej dwuramiennej kierownicy, małym ekranie zegarów i 10,25-calowym wyświetlaczu multimediów na szczycie deski rozdzielczej. Minimalistyczny design może być mocną stroną tego kokpitu.

Nowe MG zyska hybrydę pod maską. To silnik, który sprawdzi się tam idealnie

Mowa tutaj o jednostce 1.5 (wolnossącej), połączonej z jednostką elektryczną, baterią o pojemności 1,83 kWh i z 3-biegową skrzynią biegów. Łączna moc tego zestawu to 195 KM, co będzie świetnym wynikiem w takim samochodzie. Brytyjsko-chińska marka obiecuje dobre osiągi i bardzo małe zużycie paliwa. Czy tak faktycznie będzie? To pokaże czas. Pewnym wskaźnikiem możliwości tego napędu stanie się też MG3, które lada chwila trafi do salonów.

MG ZS 2024

Ile może kosztować nowy crossover MG?

Można śmiało założyć, że celem jest tutaj uzyskanie dobrej kwoty. Realnie obstawiamy ceny na poziomie 90-100 tysięcy złotych za bazową wersję, co wciąż jest przyzwoitą ofertą. Czy nasze predykcje się sprawdzą? Póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalny debiut tego modelu.