Nissan Leaf Nismo RC. Elektryczna bestia na tory wyścigowe

Takiego Nissana Leafa z przyjemnością postawilibyście w swoim garażu.

Nissan zaprezentował swoje najnowsze dzieło - model Leaf Nismo RC. Ten opracowany przez NISMO samochód w praktyce w normalnym Leafem nie ma nic wspólnego. Choć niektóre elementy przypominają elektrycznego kompaktowego Nissana, to w tym przypadku mamy do czynienia z samochodem stworzonym od podstaw na tory wyścigowe. Konstrukcja bazuje na monokoku z włókna węglowego, w którym ukryto dwa elektryczne silniki. Ich łączna moc to 322 KM i 640 Nm momentu obrotowego. Ma to zapewniać tej lekkiej, bo ważącej tylko 1220 kilogramów konstrukcji sprint do setki w 3,4 sekundy. Moc przekazywana jest na cztery koła.

Co ciekawe baterie w tym aucie pochodzą z produkcyjnego Leafa. Zasięg? Takowym Nissan się nie chwali, ale z pewnością na kilka okrążeń po dłuższym torze wystarczy. Nissan Leaf Nismo RC zostanie oficjalnie zaprezentowany 2 grudnia na torze Fuji International Speedway. Razem z nim Nissan pokaże nowy bolid Formuły E.

Japończycy wyprodukują tylko sześć sztuk Leafa Nismo RC. Auta te zostaną rozdysponowane po określonych klientach na całym świecie.