motorsport

Tak wygląda Alfa Romeo C38. Wielki powrót włoskiej marki do F1

Redakcja autoGALERIA.pl

W Barcelonie zespół Alfa Romeo zaprezentował malowanie swojego nowego bolidu – C38.

Alfa Romeo zdecydowała się na kontynuowanie numeracji po Sauberze, dlatego też ich nowy bolid zyskał nazwę C38. Wyróżnia się on charakterystycznym wiśniowo-białym malowaniem, które przez lata było wykorzystywane właśnie na bolidach Alfy Romeo. Poza tym C38 wyróżnia się specyficznie ukształtowanym przodem, nazywanym przez niektórych „odkurzaczem”. Dodatkowo specjalne lotki na skrajnych częściach przedniego spoilera mają za zadanie kierować możliwie najwięcej powietrza wokół kół, co ma poprawić osiągi i przede wszystkim prowadzenie C38.

14 lutego Kimi Räikkönen pokonał 33 okrążenia testowe na torze Fiorano, weryfikując przy tym bolid. Dzisiaj miał jednak mniej szczęścia – w Barcelonie, po prezentacji auta, zaledwie pięć minut po starcie skończył w pułapce żwirowej. Auto zostało wyciągnięte i zabrane przez holownik.

Za kierownicą Alfy Romeo C38 siedzieć będzie Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. Uwagę warto poświęcić zwłaszcza młodemu Włochowi, który to w tym roku kończy 26 lat. W tym roku po raz pierwszy walczyć będzie przez cały sezon.

Dyskusja

komentarzy