nowości i premiery

Ups, wyciekło. Toyota Supra ujawniona przed premierą [WIDEO]

Toyota robiła wszystko, aby Supra nie ujrzała światła dziennego przed oficjalnym debiutem 14 stycznia. Oczywiście się nie udało.

Zamknięte pokazy (w Warszawie auto zaprezentowano nawet wąskiemu gronu dziennikarzy oraz pracownikom Toyoty), maskowania, pilnowanie egzemplarzy testowych – wszystko to miało na celu utrzymanie Supry w tajemnicy. Jak zwykle jednak nie wyszło – i to nie za sprawą niezdarnych dziennikarzy, a Toyoty Mexico, która nieopatrznie kliknęła „opublikuj” pod postem na Twitterze. W świat poleciał film, na którym nowa Supra została zaprezentowana w akcji.

via GIPHY

Dzięki temu możemy przyjrzeć się jej nieco dokładniej, choć na oficjalne zdjęcia przyjdzie nam poczekać jeszcze do poniedziałku. Film potwierdza jednak to, co widzieliśmy na wcześniejszym wycieku – nowa Supra jest stosunkowo mała i bardzo kompaktowa na tle swojej poprzedniczki. Choć w wielu elementach nawiązuje do studyjnych egzemplarzy, które ją zapowiadały, to jednak finalna forma została mocno ugrzeczniona.

Kluczem do sukcesu mają być tutaj jednak właściwości jezdne. Kompletne dane techniczne jeszcze nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że 3-litrowa „rzędowa szóstka” będzie generowała około 380 koni mechanicznych, rozkład mas ma wynosić perfekcyjne 50:50, a sztywność nadwozia będzie porównywalna z tą z Lexusa LF-A.

Chcecie więcej? Musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać do poniedziałku. Wtedy też Toyota oficjalnie ujawni nową Suprę.

ZDJĘCIA Toyoty Supry MK V

Dyskusja

komentarzy