producenci i rynek

Peugeot jest gotowy na powrót do USA. Chce tam walczyć SUV-ami

Carlos Tavares ogłasza kolejny duży krok dla Peugeota – marka ta szykuje się do powrotu do USA.

Peugeot w USA oferowany był przez wiele lat, jednak historia tej marki na tym kontynencie skończyła się w 1990 roku. Powodem były oczywiście niezadowalające wyniki sprzedaży oraz szereg utrudnień i specyficznych norm, które oferowane tam auta musiały spełniać. Teraz jednak czasy się zmieniły, a PSA znowu chce powrócić do USA. Carlos Tavares, szef koncernu, ma już przygotowany szczegółowy plan. Przede wszystkim w Ameryce Północnej potencjał drzemie w SUV-ach, dlatego też modele 3008 i 5008 miałyby grać tam pierwsze skrzypce, choć wspomniano również o nowym 508. Peugeot nie zamierza jednak produkować aut za oceanem, a raczej celuje w wysyłanie ich z zakładów w Europie lub w Chinach. Aktualnie wszystkie modele Peugeota mogą być oferowane w Stanach Zjednoczonych po wprowadzeniu kilku prostych modyfikacji.

Co więcej, Peugeot nie ruszy od razu z własną siecią dealerską. Na początek ma tam zadebiutować usługa Free2Move, czyli carsharing, w którym po pewnym czasie oferowane będą pojazdy tej marki. Pozwoli to na zbadanie upodobań klientów oraz zainteresowania Peugeotem. Obniży to także koszty wejścia do USA. Realnie będą one bardzo niskie – jak podkreśla Tavares „nie trzeba będzie czynić ogromnych inwestycji w produkcję i modlić się o to, żeby biznes dobrze prosperował”.

Czy Amerykanie są gotowi na przesiadkę na Peugeoty? Jeśli cena bądź rata miesięczna za samochód będzie atrakcyjna i mocno konkurencyjna względem rodzimych, ale i europejskich produkcji, to szanse na sukces są dość duże.

 

Dyskusja

komentarzy