Nürburgring Touristfahren - ile kosztuje jazda po kultowym torze?

Władze toru Nürburgring podały ceny wjazdu na ten unikalny obiekt podczas dni otwartych, czyli tak zwanych Touristfahren.

Nürburgring Touristfahren to niezwykła okazja dla tych, którzy chcieliby swoim samochodem pokonać legendarny niemiecki tor. Od czterech lat prowadzony jest nowy system biletowy, który ma ułatwić dostępność tego obiektu dla wielu osób, jednocześnie przynosząc odpowiednie dochody zarządcy. Kilka dni temu opublikowano kompletny cennik na rok 2020.

Nürburgring Touristfahren - do 30 euro za okrążenie

Ceny Nürburgring Touristfahren pozostają na tym samym poziomie, co rok temu. Oznacza to, że za pokonanie pętli północnej pomiędzy poniedziałkiem a czwartkiem kosztuje 25 euro za jedno kółko. Od piątku do niedzieli włącznie cena ta rośnie do 30 euro. 

Co ciekawe Touristfahren obowiązuje także na torze Grand Prix - o czym wiele osób nie wie. Tutaj cena niezależnie od dnia tygodnia wynosi 15 euro za jedno okrążenie.

Ci, którzy chcieliby jeździć po tym torze jak najwięcej, mogą pomyśleć o karcie sezonowej - "Season Card". Umożliwia ona wjazd w każdy dzień tygodnia, pomijając momenty, gdy tor jest zamknięty lub wynajęty innym firmom (na przykład podczas Industry Pool, kiedy testowane są nadchodzące auta). Cena sezonowej karty to 2 200 euro.

Wypadek na Nurburgringu - tanio nie będzie!

Jadąc na Nurburgring warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku. Wypadek na torze to ogromne koszty - poza kosztami wprowadzenia samochodu bezpieczeństwa (lub zamknięcia toru) trzeba także pamiętać o wydatkach na lawetę i wymianę band. Tak, jeśli uszkodzicie bandy, to musicie za nie sami zapłacić. Oto bazowy kosztorys w przypadku wypadku - ku przestrodze!

  • Podstawowa stawka za obecność samochodu i załogi weryfikującej bandy: 150 euro
  • Demontaż uszkodzonych elementów bandy: 10 euro za metr (mnożone x2 / x3 / x4 w przypadku uszkodzonych wyższych segmentów bandy)
  • Nowa banda: 31 euro za metr (mnożone x 2 lub x 3 dla wyższych band)
  • Demontaż uszkodzonych mocowań bandy: 5,10 euro za każde mocowanie
  • Nowe mocowania bandy: 39 euro za każde mocowanie
  • Obecność samochodu bezpieczeństwa: 82 euro za każde 30 minut (w samochodzie są dwie osoby)
  • Zamknięcie toru: 1 350 euro za godzinę
  • Laweta: 500 euro