Odświeżona Dacia Duster. Oszczędniej i z nowymi multimediami

Oto nowa Dacia Duster. To znaczy po faceliftingu. Ale to widać, bo zmian nie ma bardzo dużo. Więcej zmian nastąpiło we wnętrzu.

Dacia Duster zbiera pozytywne recenzje w każdej ze swoich wcieleń. Druga generacja wygląda całkiem nieźle, ale przyszła pora na lifting. Nie jest on duży. Nowego Dustera poznamy głównie po nowych lampach LED ze światłami dziennymi w kształcie litery Y. Upodabniają one SUV-a do nowych Logana i Sandero. Poza tym znajdziemy lakier Arizona Orange i nowe chromowane wstawki na atrapie.

Dacia Duster ma być oszczędniejsza

Co ciekawe, oszczędności znaleziono w oświetleniu LED, które pojawiło się w kierunkowskazach i tablicy rejestracyjnej. Poza tym samochód dostanie dwa nowe wzory felg. Są one zaprojektowane przy użyciu m.in. tunelu aerodynamicznego. Szesnasto- i siedemnastocalowe felgi pozwolą wersji 4x4 oszczędzić 5,8 grama CO2 na 100 km. Ma temu również pomóc zaprojektowany na nowo spoiler na tylnej klapie.

Duster

Jeśli chodzi o gamę silników, nie będzie większych zmian. Klienci szukający wersji przednionapędowej, mogą wybrać silnik TCe o mocy 90 KM lub czterocylindrowy, dysponujący 130 i 150 KM. Ten drugi będzie dostępny z sześciobiegową, automatyczną przekładnią EDC. Jest też diesel 1.5 o mocy 115 KM. Będzie też 100-konna wersja na LPG, z 50-litrowym zbiornikiem w miejscu koła zapasowego.

Ale spokojnie, będzie też 4x4. Miłośnicy "offroadu" mogą wybrać albo 150-konne 1.3, albo diesla 1.5 o mocy 115 KM. W obu przypadkach samochód będzie miał ręczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach.

Nowe, lepsze wnętrze

We wnętrzu teoretycznie zmieniło się niewiele. Główną zmianą jest nowy system multimedialny z ośmiocalowym, dotykowym ekranem. Oczywiście obsługuje również Android Auto i Apple CarPlay, ma też wbudowaną nawigację. Wersje z napędem na obie osie otrzymają "4x4 Monitor" z kompasem, wysokościomierzem i wskaźnikiem przechyłu.

Duster

Poza tym Duster dostał nowe, wygodniejsze zagłówki oraz zmienioną tapicerkę lepszej jakości. Nowa konsola środkowa będzie teraz miała podłokietnik z możliwością przesuwania oraz 1,1 litrowym schowkiem i portami USB. Do tej pory podłokietnik był indywidualny, przy fotelu kierowcy.

Dacia Duster po liftingu wejdzie do sprzedaży we wrześniu. Nie spodziewajcie się jednak nowego logo. To zadebiutuje dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, przy okazji pokazania seryjnej wersji Dacii Bigster.